Thriller Slib mlčení ukáže svět amerických Amišů

Amišové mají pevné morální zásady společnosti, které se nesmí porušovat. Jak bude vyšetřovat vraždu mladé dívky žena, která kdysi z tohoto křesťanského společenstva utekla? Více uvidíte na Prima LOVE už v neděli ve 20.15.
Slib mlčení - upoutávka
Slib mlčení - upoutávka

reklama

V neděli večer uvidíte vyšetřování kriminálního případu ve společnosti, která je Evropanům zcela cizí. Na maloměstě dojde k vraždě mladé dívky. Styl vraždy odpovídá profilu sériového vraha, který zde vraždil před 15 lety, ale pak náhle přestal. V obci žije velká komunita amišů, ke kterým kdysi patřila i místní šéfka policie, ale Kate od nich v 18 letech utekla. Právě proto s ní nikdo z komunity nesmí mluvit, ani její rodina.

Amišové žijí v minulosti

Amišové jsou křesťanská denominace. Její členové jsou soustředěni zejména v Kanadě a USA (hlavně v Pensylvánii, Ohiu a Indianě). Amišové starého řádu (Old Order Amish) jsou známi především přísnými zákazy používání techniky – nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu –, uniformními starosvětskými oděvy a dalšími zvláštnostmi. Odmítají militarismus a násilí a zastávají ideu, že žena je podřízena muži.

Slib mlčení - upoutávka
Slib mlčení - upoutávka

Vyšetřování vraždy

Kate se k nim ale musí nějak dostat, protože mrtvá dívka byla amiška. Kate míří okamžitě za svým bratrem a ptá se ho na muže, kterého měli on a její otec pohřbít. Později se ve filmu dozvíme, že onen mladík Kate znásilnil a ona ho pak zastřelila. Její otec a bratr muže zakopali. Kate si byla jistá tím, že ten mladík byl oním sériovým vrahem, a bojí se, že se mohl vrátit. Kate se pak ale přesvědčí, že byl mladík skutečně pohřben. Starosta zavolal na pomoc při vyšetřování profilovače, s čímž Kate nesouhlasila, ale nakonec se jí bude John Tomasetti hodit. Kate i John za sebou mají krušné chvíle a John to z Kate vyčte. Kate se dokonce Johnovi později svěří s tím, co se jí v mládí stalo. John se zase svěří Kate s tím, že mu vyvraždili rodinu.
Policie má brzy prvního podezřelého, ale bohužel jde jen o omyl. Brzy dochází k dalšímu zklamání, je totiž nalezena další mrtvá dívka, tentokrát jde o dceru starosty. Starosta v návalu smutku odvolá Kate a na její místo dosadí šerifa. John je na starostu naštvaný a stojí při Kate, oni dva už tvoří prakticky milostný pár. Hned po odvolání Kate je zatčen jeden z amišů, ale Kate nevěří tomu, že by mohl zabíjet.

Slib mlčení uvidíte v neděli večer na Prima LOVE ve 20.15.

reklama

reklama