Kolik hodin měl průměrný natáčecí den Gilmorek aneb zajímavá čísla seriálu

Gilmorova děvčata můžete stále sledovat každý den na Prima LOVE. Premiérové díly uvidíte v 18.10. Teď s námi můžete poznat fakta ze zákulisí. Víte, kolik hodin měl takový průměrný pracovní den na place Gilmorových děvčat?
Lorelai a Luke
Lorelai a Luke
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10. měsíc

Asi všichni musíme souhlasit s tím, že Gilmorova děvčata evokují podzimní náladu. Možná je to tím, že premiéra celého seriálu byla plánovaná na říjen. Gilmorova děvčata měla premiéru na podzim 2000. Postupně vzniklo 7 sérií a celkem 153 epizod.

0 zkušeností

Alexis Bledel získala roli Rory navzdory tomu, že neměla žádné zkušenosti před kamerou.

Smlouva na 6 let

Jess se měl původně objevit jen v několika epizodách. Ale producenti si natolik oblíbili jeho představitele Mila Ventimigliu, že mu nabídli smlouvu na 6 let. Herec se rozhodl podepsat kontrakt na pouhé 2 roky a po jeho uplynutí ze seriálu odešel.

Seriál Gilmorova děvčata
Seriál Gilmorova děvčata

14 hodin natáčení

Natáčení jedné epizody trvalo 8 pracovních dní. Natáčelo se 14 až 20 hodin denně.

8. série?

Gilmorova děvčata skončila po sedmé sérii. Krátce se uvažovalo o 8. sérii, která by byla zkrácená na 13 epizod. Nakonec Netflix natočil v roce 2016 novou krátkou sérii čtyřdílnou minisérii Gilmorova děvčata: Rok v životě, ve které se Rory potýká s neúspěšnou žurnalistickou kariérou i komplikovaným osobním životem. Každá epizoda má zhruba 90 minut a odehrává se během jednoho ročního období.

38 pokusů

Kvůli složitým dialogům a dlouhým záběrům se scény musely často mnohokrát opakovat. Lauren Graham prohlásila, že nikdy před Gilmorovými děvčaty ani po nich tolikrát znovu netočila nějakou scénu. Alexis Bledel prozradila, že na jednu ze scén bylo potřeba 38 pokusů. Kvůli složitým dialogům navíc nemohli herci improvizovat.

Sledujte Gilmorova děvčata na Prima LOVE každý den v 18.10.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama