Jak prosté, milý Watsone! Sherlockův parťák 4x jinak

Série Sherlock Holmes: Jak prosté přinesla velký zvrat – Watsonem se stala žena, a i přes původní rozpaky a protesty slaví Lucy Liu úspěch. Jací herci se však do Sherlockovy nepostradatelné podpory převtělili dříve? Tady jsou někteří "nej".
Sherlock Holmes: Jak prosté
Sherlock Holmes: Jak prosté

Nejparodičtější

Role geniálního detektiva a jeho pomocníka před 25 lety prohodili tvůrci parodie Není Sherlock jako Holmes. Doktora Watsona si vystřihl Ben Kingsley a hlavní pointou snímku je právě to, že geniálním detektivem není Holmes, ale Watson – a to inkognito. Holmes v podání Michaela Caina je jen herecký ochotník a alkoholik, který se však se svým prvním případem musí doopravdy poprat poté, co Watson nečekaně zemře.

Nejhollywoodštější

Ačkoliv hollywoodskou hvězdu Juda Lawa v adaptacích Guye Ritchieho Sherlock Holmes a Sherlock Holmes: Hra stínů tak trochu válcuje neméně slavný Robert „Holmes“ Downey Jr., v roli těžce zkoušeného Watsona mu to sekne. Inteligentní švihák vzdoruje nebezpečí, ale i Sherlockovým rozmarům, pokusům a náladám. A vybojovat si prostor pro osobní život a lásku taky pro něj není jednoduché. Protože spolupráce s géniem je tak trochu jako manželství.

Robert Downey jako Sherlock Holmes
Robert Downey jako Sherlock Holmes

Nejromantičtější

Vojenský lékař John Watson s posttraumatickou stresovou poruchou a nepříliš taktní Sherlock = populární pár fanouškovské literatury současnosti. Těžko říct, zda tvůrci tušili, co spustí. Ač i předtím v takzvaných slashových povídkách vystupovali Sherlock a Watson jako pár, po odvysílání první série BBC Sherlock se s podobnými úvahami – zvláště fanynek – roztrhl pytel. Seriálového Sherlocka partnerství s jakýmkoliv pohlavím příliš nezajímá, fanynky však s chutí rozvíjejí chemii, kterou vidí mezi oběma hrdiny. A tak na papíře, pardon spíš na internetu mají o zábavu i romantiku postaráno.

Nejpřelomovější

Watsonová a Sherlock Holmes v akci
Watsonová a Sherlock Holmes v akci

Jak označit „Watsona“ Lucy Liu? Jednoznačně jako nejpřelomovější. Zároveň však pokračuje v tradici výrazných watsonovských představitelů, zkušená doktorka totiž není žádné béčko. Byť to stejně jako její nepřímí „předchůdci“ nemá se svým geniálním a rebelantským parťákem jednoduché. Tentokrát doktorku čeká ještě úkol navíc – na návštěvu totiž přijede její matka.

V PĚTAČTYŘICETI MÁ SHERLOCK HOLMES DOKONALOU POSTAVU. JAK TO DĚLÁ?

KRVAVÉ MOMENTKY Z SHERLOCKA HOLMESE. PODÍVEJTE SE!

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte každou středu ve 20.15 na Prima LOVE

Šárka Novotná

 

Setkání s Irene bude pro Sherlocka bolestivé

Irene Adler – osudová žena Sherlocka. Které herečky ji ztvárnily?

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock a Watson

Policie mu nedá ani vindru. Je Sherlock Holmes bez peněz?

reklama