Denně slyším, že nepatřím do Ameriky, tvrdí korejský herec ze seriálu Hawaii 5-0

Tolerance ve světě se začíná vytrácet a rasismus zesiluje. Atmosféra ve Spojených státech amerických se stala s příchodem Donalda Trumpa a s jeho postoji k imigrantům nevraživou. To cítí i americký herec s korejskými kořeny Daniel Dae Kim ze seriálu Hawaii 5-0. Seriál můžete sledovat na Prima LOVE každý pátek ve 20.15.
Hawaii 5-0 VII (11) - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co uvidíte v pátek na Prima LOVE?

Zkuste si během upršeného dne konečně pořádně odpočinout a pusťte si prosluněný seriál, který řeší vážné situace.

Seriál Hawaii 5-0 vysíláme každý pátek na Prima LOVE ve 20.15.

Chin slaví narozeniny, když vtom zazvoní telefon a Chin se právě dozvídá, že jeho neteř Sára byla unesena. Chin se nerozmýšlí a spolu se svými parťáky se vydává na nebezpečnou cestu do Mexika Sáru zachránit…

Nevraživost v USA a herec s korejskými kořeny

Amerika je nejen zemí neomezných možností, ale i místo, kde se propojují různé národy. Historie její společnosti stojí na emigrantech. Jedním z nich je i herec ze seriálu Hawaii 5-0, jenž se ve věku jednoho roku se svými rodiči odstěhoval z Koreje do Ameriky.

Daniel Dae Kim nedávno na Twitteru zveřejnil zprávu, kde mu anonym píše, že do Ameriky nepatří. "Nezvěřejnil jsem to proto, aby všichni viděli, že se mi děje nějaká nespravedlnost. Zveřejnil jsem to proto, že toto je součást mé identity jako Američana s asijskými kořeny," vysvětluje šestačtyřicetiletý Kim.

 rodiče herce Daniela Dea Kima
rodiče herce Daniela Dea Kima
Instagram.com

"Je ostuda, že s dnešními imigranty se zachází tak uboze. Když se podíváte na Sochu svobody, je to příběh o imigrantech. Na desce nestojí, že vás Amerika přijme s otevřenou náručí jen jako bohaté a vzdělané. Amerika přijme všechny. A právě tyto příběhy dělají velkou Ameriku, jež vytváří světovou historii, " tvrdí Daniel Dae Kim.

Herec pocházející z Jižní Koreje před rokem odešel dokonce i ze seriálu Hawaii 5-0. Jak se totiž ukázalo, společně se svým druhým asijským kolegou dostával o dost menší plat než jeho bílí kolegové, ačkoliv na obrazovce byl nejčastěji.

Daniel Dea Kim se ale ani po odchodu z úspěšného krimi neztratil, momentálně přichází na americké televizní obrazovky z vlastním seriálem jako producent.

Více se o jeho novém seriálu můžete dozvědět tady.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama