Co nevíte o leteckých katastrofách

Na Prima LOVE uvidíte v sobotu ve 20.15 americký thriller Tajemný let. Letadla jsou pro laiky tajemné už tak dost, my vám přiblížíme pár informací o leteckých katastrofách.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Temný let - upoutávka

reklama

Co uvidíte v sobotu na Prima LOVE VE 20.15?

Americký thriller Tajemný let vypráví příběh o mladé dívce. Amy je na cestě do Švýcarska, kde má předat rukopis knihy odhalující jedno z největších tajemství světové politiky. Netuší přitom, že je sama ve velkém nebezpečí...


Doktor Halperin chystá vydání knihy, která má odhalit bratrstvo Thuleů. Má jít o nacistický spolek, ve kterém figurují i ti nejvyšší politici. Doktorova asistentka má dopravit rukopis do Švýcarska. Amy je velmi mladá a momentálně se stále vyrovnává s rozchodem s bývalým přítelem, který se už ale stihl oženit. Amy proto ani nechce na oslavu dokončení knihy přijít, ale Sharon, která pro doktora také pracuje, ji přesvědčí. Na oslavě však dojde k incidentu, když do místnosti vtrhne muž a začne na doktora křičet, že vykopal tajemství, která měla zůstat pohřbená. Muž doktorovi i vyhrožuje. Sharon se tedy rozhodne, že pošle Amy do Švýcarska již nočním letem.

Temný let - upoutávka
Temný let - upoutávka

Amy si všímá, že se kolem ní dějí podivné věci, a poslední kapkou je muž, který ji sleduje na letišti. Amy proto neváhá ani chvíli, když jí nabídnou dřívější let letadlem, které se vrací do Švýcarska na opravu. Na palubě je jen 19 lidí a posádka. Amy letí první třídou, ale nemůže usnout, takže si vezme již druhý prášek na spaní. Než prášek zabere, stihne se Amy seznámit s pohledným Markem, se kterým se nakonec začne líbat. Amy ale při líbání usne, protože jí začaly fungovat prášky na spaní.

Co nevíte o leteckých katastrofách?

Ačkoliv vám už teď můžeme prozradit, že s Amy se letadlo nezřítí, je důležité připomenout pár informací o letadlech.

0,00001% šance pádu

Taková je šance, že s letadlem spadnete, i tak se ale spoustu lidí neustále bojí cestovat letadlem. Šance je opravdu minimální. A letecká doprava je stále jednou z nebezpečnějších doprav vůbec.

ilustrační foto- letadlo
Autor: Youtube/Wochit News ilustrační foto- letadlo

90 sekund rozhoduje o životě a smrti

Odborníci se shodují na tom, že prvních 90 sekund rozhoduje o tom, zda máte šanci leteckou katastrofu přežít. Pokud hoří v letadle je třeba utéct na druhou stranu, servat ze sebe hořící oblečení a nedýchat toxiny (což se snadno řekne). Důležité je také dávat pozor během pokynů letušek.

Za katastrofy může třeba i benzín

Je to překvapivé, ale za letecké katastrofy často může i taková banalita, jako je nedostatek benzínu.

Sledujte americký thriller Tajemný let v sobotu na Prima LOVE ve 20.15.

reklama

reklama