Castle na zabití a vagón smrti. Znáte další hrdiny uvězněné v dopravních prostředcích?

V pořádné šlamastyce se ocitne kolega Beckettové a Castla Javier Esposito. Uvízne totiž ve vagonu metra, které může kvůli pronásledovanému muži s bombou na těle každou chvílí vybuchnout. Než zjistíte, jak si s tím poradí, připomeňte si další hvězdy, které riskovaly život během cestování.

reklama

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý ve 20.15 na Prima love.

Tatík Bruce

Nový typ hrdiny přinesl v druhé polovině 80. let do akčního žánru Bruce Willis jako policista John McClane. Místo nabušených drsňáků tu byl najednou sice schopný, ale přece jen „obyčejný“ tatík. V jedničce Smrtonosné pasti musel zachránit svou manželku a řadu dalších lidí z mrakodrapu poté, co během vánočního večírku teroristé rozpoutali peklo.

Bruce Willis - akční hrdina (kvíz)
Bruce Willis - akční hrdina (kvíz)

Do výšin zamířili i tvůrci pokračování – tentokrát je na Bruceovi aby zachránil (opět) manželku a další lidi, kteří sedí v (opět) teroristy ovládaném letounu. Samozřejmě v oblacích. Jak jinak.

Drsňák Liam

Na podobnou notu zahráli i tvůrci thrilleru Non Stop, u kterého vsadili na dalšího osvědčeného představitele chlápků, kteří se s nikým nemažou – Liama Neesona. Ten, pro změnu přímo jako pasažér a vzdušný šerif, musí zabránit smrti pasažérů, které odpravuje záhadný vyděrač bombardující vládu esemeskami s požadavkem tučného výkupného…

Liam Neelson v akčňáku Non-Stop
Autor: archiv Liam Neelson v akčňáku Non-Stop

Perlička? Liam Neeson dostál své pověsti suveréna a všechny bojové scény odehrál sám. Respekt!

 

Dramatický Keanu

Bez možnosti zpomalit a pod neustálou hrozbou smrti se ulicemi L.A. řítí autobus řízený Sandrou Bullock… Stíhá je vyděrač, který na autobus umístil bombu. A jako pomocník z řad policie tu není nikdo jiný než charismatický Keanu Reaves. Nebezpečná rychlost byla pecka. Stala se nejúspěšnějším akčním filmem roku 1994.

Nebezpečnou rychlost můžete vidět tuto neděli ve 21.30 na Primě!

Nebezpečná rychlost, Jan de Bont Foto:

Nebezpečná rychlost, Jan de Bont

A co má Keanu, krom svého záchranného poslání, společného s výše zmíněným Liamem? Slabost pro adrenalin. Na autobus totiž Reeves ve snímku naskakuje sám. Další dramatické kousky mu však už tvůrci filmu kvůli neochotě pojišťoven proplatit případnou újmu, zatrhli. Bravo, Keanu.

Jak si asi poradí Esposito?

Uvidíte už v úterý od 20.15 na Prima love. V dalším dílu seriálu Castle na zabití!

reklama

reklama