18 nejlepších romantických komedií

Už nevíte, jaký skvělý romantický snímek si pustit? Máme pro vás zajímavé návrhy slavných filmů, ale i o něco méně známějších, které s kvalitou rozhodně nepokulhávají!
Before we go
Before we go
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1) Notting Hill

Jedna z nejkouzelnějších čtvrtí Londýna propůjčila kulisy britské romantické komedii, která se nám všem zapsala do srdcí. Není to jen příběhem hollywoodské herečky, která zabloudila do jednoho z cestopisných knihkupectví a zamilovala se do trochu zmatkářského obyčejného třicátníka. Notting Hill srší roztomilým humorem, zmatkářským Hugh Grantem a pádnými scénami, které dokazují, že jsme jen lidské bytosti. S bláznivou sestrou na krku, ještě nemožnějším spolubydlícím a neschopností improvizovat (vzpomínáte všichni na redaktora časopisu Kůň a pes?:)

S Hugh Grantem na rande? Jedině do kina! (Notting Hill)

2) Láska nebeská

Další kultovní snímek, který se Vánocemi zabývá naprosto explicitně, ale skvělý je v jakékoliv roční období. Láska nebeská nabízí ty nejkrásnější příběhy lidí, kteří stejně jako vy prožívají svoje Vánoce. Někdo šťastně, jiný o něco méně. Jako by Vánoce byly časem, kdy se všechno vytříbí. Neopětovaná láska, manželská nevěra nebo trable s láskou britského premiéra. Láska nebeská neukazuje jen to nejkrásnější, co můžete prožít. Nelže vám, ale i tak těm nejhorším momentům v životě ukáže jasné světlo na konci tunelu...

Láska nebeská

3) Hřísný tanec

Baby a slavná zvedačka

Zatímco mužný tanečník Johnny řekne svoji slavnou větu: "Bejby, nebude sedět v koutě!" vy si pokaždé, když tuto romantiku uvidíte, moc rádi do křesla sednete. Hříšný tanec má totiž všechno. Sexy tanečníky, trochu muziky a hlavně boj proti společnosti. Milujeme ideály a ty zosobňuje naivní Bejby, která se do jámy lvové vydá s dvěma melouny. Příběh těch dvou má přirozený vývoj bez jakývkoliv přikrášlovadel. Co si budeme povídat, kdo nezkoušel jejich slavnou zvedačku?

4) Deník Bridget Jones

Bridget Jonesová měla toho nejobětavějšího šéfa (Deník Bridget Jonesové)

Jak rády prožíváme jeden celý rok s trochu oplácanou Angličankou Bridget. Bridget je třicet, je single a její šéf je extrémně sexy. A tady to všechno začíná. Zatímco ona řeší všechny problémy mileneckého vztahu, který se zatím nedostal nikam dál než pár metrů od postele (v případě Bridget maximálně k ledničce), mezi prsty jí proplouvá arogantní právnický švihák, pan Darcy. Ale co si budeme povídat, on ten Daniel Clever má také svoje kouzlo! Zvlášť, když se tak starostlivě ptá na vaši sukni...

5) Lepší už to nebude

Otravný dědek s OCD poruchou, která mu nedovoluje nic jiného než každý den přesně ve dvanáct hodin u stejného stolku svými plastovými příbory sníst svůj oběd, a to nejlépe se stejnou obsluhou. Jack Nicholson je neuvěřitelný mrzout a Helen Hunt mu to dává jako čísnice pěkně sežrat. Oscarový snímek Lepší už to nebude však ukazuje, že lásku lze najít i v tom nejotravnějším stvoření na světě.

Helen Hunt byla velice trpělivá servírka

6) Deset důvodů, proč tě nenávidím

Deset důvodů, proč tě nenávidím (Heath Ledger)
Deset důvodů, proč tě nenávidím (Heath Ledger)

 Romantická komedie ze střední. Nic moc, říkáte si. Jenže pak poznáte dolíčky mladičkého Heatha Ledgera, jenž se snaží dostat jednu mladou feministku. Nejdřív to byla sázka, pak to byla láska. Tato komedie dostala australského krasavce zase o něco blíž k hereckému olympu. Deset důvodů, proč tě nenávidím má už podle názvu něco společného s filmem Lepší už to nebude. Ale tyhle filmy vás naučí, že s pesimismem a sarkasmem to v lásce moc daleko nedotáhnete.

7) Lepší pozdě nežli později

Lepší pozdě nežli později Foto:  Romantická komedie, která svým názvem leccos napoví. I když to ve filmech vypadá tak, že lásku prožívají lidé maximálně do třiceti let, všichni víme, že to není pravda. A všichni také víme, že partneři se nevybírají podle věku. Nebo alespoň tak s tím přichází Keanu Reeves jako pohledný doktor zamilovaný do šedesátileté Diane Keaton. Do doby, dokud se neobjeví starý proutník Jack Nicholson, jenž chodí s její vlastní dcerou...

8) Prázdniny

Film Prázdniny - Obrázek 1
Film Prázdniny - Obrázek 1
archiv

Ať už prožíváte Vánoce kdekoliv, často nemůžete ovlivnit, co se během nich stane. Cameron Diaz se v Los Angeles jako správná workoholička zrovna rozchází. Kate Winslet v malé britské vesničce prožívá na několikrát zlomené srdce. Obě dvě si přes internet vymění své vlastní domky a tak trochu i své přátele. Jedním z nich je Jude Law, osamělý vdovec...

9) Zápisník jedné lásky

Ryana Goslinga, vysokého kanadského fešáka, je plný internet. Není se čemu divit, splňuje všechno, co takový romantický hrdina má. Do klasické krásy má daleko, ale jeho osobní přímost k druhým je až zarážející. V zápisníku jedné lásky, který se v poslední době dere mezi romantické filmové fenomény se zamiloval i do své partnerky. Film vypráví o příběhu, kdy na lásku musíte čekat několik let!

Zápisník jedné lásky
Zápisník jedné lásky
New Line Cinema

10) 500 dní se Summer

Romantický příběh, který není o lásce. Tak začíná celý film, jenž vypráví o začátku a konci vztahu s úžasnou Summer. O všech nadějích, radostech a očekáváních, který jeden mladý muž může mít ze své lásky, protože zamilované nejsou jen ženy, víte? Láska bolí, ale také dokáže posunout někam dál. Někam, kde potkáte něco nového. O tom je 500 dní se Summer. 

500 dní se Summer

11) S láskou, Rosie

Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantická komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu... No to by si asi nejradši nafackovala.

Kdy se může přátelství proměnit v lásku? Foto:

12) Láska na kari

Že láska prochází žaludkem, to už zkoušela Juliette Binoche v Čokoládě. Tentokrát se však podíváme do indické rodiny, která zakotví v malém městečku na jihu Francie, aby zde proti hotelu s jednou michelinskou hvězdou postavila svou indickou restauraci. Dva podniky proti sobě bojují, zatímco dva kuchaři z opačných bitevních polí k sobě mají podezřele blízko. Jenže nic není tak jednoduché a cesta k lásce a kulinářskému úspěchu je trnitá.

Láska na kari Foto:

 13) Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnocí

O komedii tady moc nejde, o lásku ano. Jedna z nejlepších trilogií o mezilidských vztazích, která sleduje dvojici od prvního setkání až po manželství. Režisér Richard Linklater v roce 1995 natočil snímek Před úsvitem v hlavních rolích s Ethanem Hawkem a Francouzkou Julií Deply. Dva dvacetiletí lidé se potkají v rychlíku na cestě z Budapešti do Vídně a chemie zafunguje. Režisér se v roce 2004 vrátí k pokračování jejich příběhů ve filmu Před soumrakem. A v roce 2013 se na životy dvojice podíval znovu ve snímku Před půlnocí.

Od této trilogie můžete čekat přirozený pohled na zamilování se dvou lidí s jejich nitěrnými myšlenkami, následně malou ztrátu iluzí, ale silnou lásku či víru v sílu vztahu

Před úsvitem
Před úsvitem
archiv

14) Noc v New Yorku

Na internetu najdete pod jménem Before we go film s hercem, jenž se proslavil jako Kapitán America. Romantický snímek je dokonce režijní debut Chrise Evanse. Ten zavede diváky do nočního New Yorku. Mladé ženě Brooke Dalton (Alice Eve) ujede vlak v 1.30 do Bostonu a navíc je okradena.

Before we go
Before we go

Náhodou však potkává pouličního muzikanta Nicka Vaughana (Chris Evans), který stráví noc tím, že se jí snaží pomoci dostat se i přes všechnu smůlu do Bostonu dřív, než dorazí její manžel. Na posteli mu totiž nechala dopis, který by mohl změnit jejich životy. A ona si to právě rozmyslela. U snímku se popadat za břicho nebudete, ale budete se usmívat realitě, která může potkat každého z nás.

15) Takoví jsme byli

Katie a Hubbell, v okouzlujícím podání Barbry Streisandové a Roberta Redforda, jsou k sobě od dob studií osudově přitahováni. Jenže ani velká touha žít s milovaným mužem nezabrání Katie prosazovat své politické názory. A doba je takové angažovanosti zrovna nakloněna – napětí 30. let, 2. světová válka, pak válka studená...

16) Samotáři v Siettlu

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu

17) The F word

Toto je snímek pro všechny milovníky Harryho Pottera, kteří chtějí vidět herce Daniela Radcliffa i jinde. Daniel řeší zásadní otázku ve filmu: pokud mladý muž potká zadanou ženu a nevyhnutelně se do ní zamiluje, měl by jí to říct? A jak to ovlivní celý její vztah? Kdy je správný čas na to vyjádřit své city?

18) Láska na vlnách

Samantha, oblíbená hostitelka rozhlasového pořadu „Dear Abby", cítí, že její biologické hodiny tikají, a je připravena založit rodinu. Kdyby však dokázala přesvědčit i svého muže Johna, že práce není všechno...

Film Láska na vlnách uvidíte na Prima LOVE už v neděli večer ve 20.15!

 

Lolita

Znáte filmové páry s velkým věkovým rozdílem?

 

Film Titanic - Rose a Jack

15 věcí, které jste nevěděli o filmu Titanic

 

Láska ve filmu a láska ve skutečnosti. Nezapomenutelná Boubelka se vdávala loni

Láska nebeská po 11 letech - Jak dnes vypadá Boubelka od pana premiéra a spol. (FOTOGALERIE)

 

 

Láska nebeská

Užijte si romantiku: Láska nebeská, Kouzelná romance, Notting Hill a plno dalších

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama