Kostymní výtvarnice Cizinky nechala ručně ušít a vyrobit 10 000 kostýmů

Kvalita. To je něco, na co sází autoři seriálu Cizinka už od začátku. Jedna z věcí, na kterých rozhodně nešetřili, byly i nádherné kostýmy, které vysloveně prostupují historií. Autorka kostýmů propojila historii s nádhernou elegancí novodobé klasiky. Podívejte se na krásné šaty seriálové Claire.
Claire bude muset zajistit několik věcí
Claire bude muset zajistit několik věcí
archiv Prima

reklama

Jamie a Claire ve dvanácté epizodě třetí série Cizinky budou prožívat krušné časy, které ukážou, zda spolu přežijí opravdu vše. Seriálová Claire už s Jamiem prožila leccos. Třetí série však dvě hlavní postavy propojuje po někonečných dvaceti letech. Po životě v jiném časovém měřítku a na jiném kontinentě. Situace, v které se ocitnou, prozkouší dokonale jejich vztah. Vydrží spolu i další životu nebezpečné momenty? Opravdu láska hory přenáší?

Cizinku můžete sledovat v sobotu a v neděli ve 22.05 na Prima LOVE.

Nádherné kostýmy Cizinky snoubí historii a moderní pohled na ženské šaty

Minulý rok, ve chvíli, kdy si štáb Cizinky dával menší volno po natáčení druhé řady, tedy během léta roku 2016, proběhla v Beverly Hills speciální výstava představující kostýmy ze seriálu Cizinka. Exhibici samozřejmě zahájili hlavní představitelé Cizinky, Cairtriona Balfe a Sam Heughan. Zásadní hvězdou výstavy však byla tvůrkyně kostýmů Terry Dresbach. Ta měla během práce na Cizince velké štěstí, autoři seriálu na reáliích rozhodně nechtěli šestřit, a tak kostymní výtvarkyni dopřály volnou ruku a dostatek peněz k tomu, aby Cizinka mohla v každé epizodě okouzlovat nejen příběhem, ale i krásnými šaty. I tak to chtělo ale trochu vynalézavosti...

Cizinka
Cizinka

Jak získat látky, na které nemáte

Terry Dresbach prozradila, že všechny kostýmy jsou překvapivě ručně šité. "Hodně rychle jsme zjistili, že na světě neexistuje žádný obchod, který by prodával látky z 18. století, knoflíky, nebo boty z té doby," směje se návrhářka.

RECYKLACE VE TŘETÍ SÉRII CIZINKY: KOSTÝMY POCHÁZÍ ZE DRUHÉ ŘADY

Pro druhou sérii Cizinky musela nechat vyrobit dohromady neuvěřitelných 10 000 kostýmů. Takové číslo zahrnuje ručně šité klobouky, vyšívané šály, ale i boty. Jelikož chtěli být autoři snímku pravdiví i v rámci kostýmů, Terry nakupovala látky a nechala je speciálně barvit (podle barev, jež byly trendem v 18. století), a následně je i ručně vyšívat. Výšivka byla v této době důkazem toho, že patříte k dobré společnosti, kterou museli v příběhu dokázat Claire a Jamie.

7 ZAJÍMAVOSTÍ ZE TŘETÍ ŘADY CIZINKY

K obarvení látek kostymní návrhářka přistoupila z jednoho jednoduchého a logického důvodu. Kdyby totiž nakoupila už hotové látky věrné módě 18. století, celý rozpočet by padl jen na ně. Terry Dresbach prozradila, že za metr luxusní látky se platí okolo 200 dolarů. Na jeden dámský kostým potřebuje švadlena minimálně 15 metrů látky, na průměrný mužský oblek padne okolo 8 metrů. Sečteno a podtrženo, na ušití kostýmů už by jim nezbyla ani libra, dolar, či koruna. Možná i proto se v třetí sérii rozhodla k recyklaci většiny šatů, které byly použity v sérii druhé. A dopadlo to perfektně, což můžete posoudit sami.

Sledujte Cizinku ve 22.05 na Prima LOVE.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama