Spánek nad zlato! Pořad Máma nad věcí vás provede tématem spánku u dětí

Máte problémy se spánkem vašich ratolestí, který samozřejmě ovlivňuje i váš spánek? Agáta Prachařová se svým prvním dítětem je měla také, ale teď má pro vás rady odborníků, jak na uspávání ratolestí.
promo Máma nad věcí  1
promo Máma nad věcí 1
archiv Prima

reklama

Od prvních měsíců se potřeba spánku zkracuje. Zatímco po narození může zdravý novorozenec prospat až 20 hodin, ve druhém měsíci prospí už asi jen 16 až 18 hodin denně. Ve 12 měsících se rytmus spánku začíná podobat tomu starších dětí a dospělých. Prospat celou noc bez krmení dokáže dítě už asi v půl roce.

Pokud to zrovna není případ vašeho dítka, počkejte si na neděli ve 13. hodině na pořad Máma nad věcí, kde se od odbornice MUDr. Věry Budkové dozvíte víc.

MÁMA NAD VĚCÍ MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Jak na spánek vlastních dětí vyzrála Agáta?

"Každá máma má svůj vlastní recept, jak dítě uspat. Já jsem první dítě nosila dlouhé hodiny na ruce, druhé jsem nechala tři dny vybrečet a od té doby usíná krásně samo," vysvětuje vlastní zkušenosti Agáta Prachařová.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Máma nad věcí (4) - upoutávka

Malé děti často pláčou, jinak totiž neumějí své pocity vyjádřit. Pátrejte po tom, co se mu nelíbí, a příčinu se snažte odstranit. Nemusíte dítě hned brát z postýlky, stačí na něj mluvit, hladit jej, případně mu dát dudlík. Častým braním do náručí můžete dítěti narušit vývoj spánkového rytmu.

Větší děti často před spaním v postýlce skáčou a vleže se nedají udržet. Snažte se je zklidnit vyprávěním pohádky, zpěvem nebo jiným oblíbeným způsobem. U dětí předškolního věku mohou problémy s usínáním znamenat strach ze tmy a samoty. Pátrejte po příčinách a zkuste je odstranit.

Sledujte pořad  Máma nad věcí tuto neděli na Prima LOVE po 13. hodině.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!