Jak na sex během mateřské dovolené? Na to se ptá Agáta Prachařová v pořadu Máma nad věcí

Manželství se nejčastěji rozvádí během prvního roku, často za to může změna rodinné situace, kdy se z dvojice stane trojice. Život před dítětem a s dítětem obrací životy manželů naruby. Jak zvládnout takto výraznou změnu? To vám zodpoví společně s odborníky Agáta Prachařová v nedělním pořadu Máma nad věcí. Všechny díly si můžete pustit online na iPrima.cz.
promo Máma nad věcí  3
promo Máma nad věcí 3
archiv Prima

reklama

Jak být i po porodu během starání se o dítě fyzicky přitažlivá pro partnera? Na to vám odpoví v pořadu Máma nad věcí nejen sexuolog Radm Uzel, ale i výživová odbornice Kateřina Šimková.

POŘAD MÁMA NAD VĚCÍ MŮŽETE SLEDOVAT V ONLINE ARCHIVU

Jídlo je až na prvním místě

"Na prvním místě by měl být jídelníček. Žena, která kojí má větší fyzický výdej a kojení jí tak pomáhá k redukci hmotnosti. A nejen to. Kojení má velmi pozitivní vliv na psychiku nejen maminky, ale i dítěte. Mateřské mléko je ten nejpřirozenější druh stravy plný vitaminů a minerálních látek. Oxytocin, který se během kojení vyplavuje, pomáhá zavinování dělohy a pomáhá tak rychlejší rekonvalescenci. Pokud má žena vytvořený režim a má více času pro sebe, je vhodné přidat i pohyb. Pobyt venku s kočárkem může být velmi obohacující. Tzv. strollering je velmi dobrý typ cvičení – cvičení maminek s kočárky. Strollering lze provozovat jak v zimních, tak i letních obdobích. Pokud jde vše dobře, tak se žena na svoji původní hmotnost může dostat i dříve než za 9 měsíců, je to ale velmi individuální," vysvětluje výživová poradkyně.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Máma nad věcí (5) - upoutávka

Fyzická dokonalost vám ve vztahu s partnerem nepomůže na 100 %

Dostat se zpět do formy po porodu ale nemusí znamenat, že se váš vztah s partnerem automaticky promění k lepšímu. Na to upozorňuje i Radim Uzel.

"Při vstupu do manželství si partneři často neuvědomují, že tento svazek nepřináší pouze radost a uspokojení, ale že vyžaduje také určitá sebezapření, investice, potlačení vrozeného sobectví a nutnost vycházení si vstříc. Tato druhá stránka manželství pak vychází na povrch v krizových situacích, za kterou je nutno také narození dítěte považovat," poučí už tuto neděli známý sexuolog divačky.

Sledujte Prima LOVE v neděli dopoledne, kdy uvidíte pořad Máma nad věcí.

Ikonická scéna z filmu Titanic

Horoskop lásky podle data narození. Existuje dvanáct druhů lásky, který je ten váš?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!