Agáta Prachařová vás v neděli provede přípravou na porod v pořadu Máma nad věcí

Agáta Prachařová má za sebou porody dva a rozhodně vám o svých přípravách poví v pořadu Máma nad věcí. Ten uvidíte ve 13.05 na Prima LOVE nebo online v našem archivu iPrima.cz.
promo Máma nad věcí  2
promo Máma nad věcí 2
archiv Prima

reklama

Nejsilnějším okamžik v životě ženy. Tahle chvíle navždy změní váš život, a proto se není čemu divit, že vzpomínky na porod patří mezi oblíbená maminkovská témata. Dá se na porod vůbec připravit? Ten strach si dodnes pamatuju a taky jak jsem každý večer balila tašku do porodnice a Kuba na mě nevěřícně koukal. No a pak ty bezesné noci, převalování se ze strany na stranu a hekání u každého pohybu.

Co je porodní plán?

Agáta Prachařová vám společně s odborníky také prozradí, co je to tzv. porodní plán, a co s ním následně musíte udělat. Asi 25 % maminek v dnešní době přichází na porodní sál s porodními plány. Některé ženy mají potřebu sepsat svoje přání. Absolvují předporodní kurzy, připravují se na porod, získávají informace. Není jim jedno, kde a jak bude probíhat jejich porod a důležité jsou pro ně i první hodiny po porodu vzhledem k tomu, co se bude dít s jejich dítětem. Porodní plán pak předají na porodním sále svojí porodní asistentce. Je to vlastně forma komunikace mezi rodičkou a personálem porodního sálu, bod po bodu se probírá, rozebírá.  

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Máma nad věcí (8) - upoutávka

Na co nezapomenout těsně před porodem?

Aby při porodu nedošlo na nástřih, zkuste masáž hráze. Nebo vám od 36. týdne těhotenství pomohou speciální balonky. Zároveň si užijte milování s partnerem, protože během šestinedělí není doporučen sex kvůli hojení ran po porodu.

Připravte se na první týdny po porodu. Vařte ve velkém a jídla hodně zamrazujte. Hodit se budou kuřecí nebo krůtí kousky, omáčky, karbanátky nebo boloňská směs. Spoustu nervů vám ušetří i zamražený koláč ke snídani nebo pro nečekanou návštěvu.

Těsně před porodem je také nejvyšší čas na balení věcí do porodnice. Už během třetího trimestru těhotenství sepište seznam věcí, aby se v předporodním shonu na nic nezapomnělo. Důležité jsou hlavně doklady k porodu. Nenechávejte balení na poslední chvíli, kdyby se miminko rozhodlo narodit dřív.

Sledujte pořad Máma nad věcí v neděli ve 13.05 na Prima LOVE.

POŘAD MÁMA NAD VĚCÍ SI MŮŽETE PUSTIT I V ONLINE ARCHIVU iPrima.cz

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!