Doktorka Emily

Doktorka Emily

O pořadu

Mladá doktorka k vlastní nelibosti zjišťuje, že internovat ve velké nemocnici vyjde nastejno jako vrátit se na školu.

 

Originální název: Emily M.D.

Země a rok výroby, distributor: USA, 2012, CBD International

Žánr: drama

Série: 1.

Počet epizod: 13

Vysílání: od 4. 1. každou sobotu a neděli od 12.00 hod.

 

Emily Owens (Mamie Gummer) úspěšně dokončila studia medicíny a stala se internistkou v rozlehlé nemocnici Denver Memorila. Nemohla by se proto cítit dospělejší. Ne náhodou je jejím kolegou přitažlivý Will Collins (Justin Hartley), do kterého byla během studií zamilovaná.

 

Jenže Will bohužel není jediný. Mezi novými internisty je také Emilina úhlavní nepřítelkyně ze školy, krásná, okouzlující a, což je na tom všem zdaleka nejhorší, všemi oblíbená Cassandra Kopelson (Aja Naomi King). Najednou už to s tou dospělostí není tak žhavé. A Emily zjišťuje, že v práci to vyjde nastejno, jako kdyby se vrátila na školu. Stará rivalita roste a za hlavu hozené rozepře se prohlubují...

 

Zajímavosti

Původní název seriálu byl First Cut, tedy „První (zá)řez“, a odkazoval nejen na počáteční úkon každé operace, ale i fakt, že hlavní hrdinka zkouší svou první šanci uchytit se ve světě dospělých. A jak už to bývá, sem tam se celkem slušně sekne.

 

Že nejde o zkopírovaného Dr. House v sukních, naznačuje původ seriálu. Doktorku Emily si původně objednala americká kabelová televize The CW. Ta je zaměřená hlavně na dámské publikum a je domovem tak úspěšných romanticky laděných podívaných, jako jsou Upíří deníky, Arrow, novodobá Kráska a zvíře, špiónská Nikita nebo loňské novinky The Carrie Diaries. Což není nic jiného než komediální shrnutí mladých let hlavní hrdinky Sexu ve městě.

 

Osoby a obsazení

 

Emily Owens (Mamie Gummer)

Když se stala internistkou, těšila se, že dny školní rivality a rozepří jsou konečně za ní. Jenže ve velké nemocnici to vyjde nastejno. Zbavit se pověsti snaživé šprtky by tedy pro ni nakonec mohlo být vyloženě nemožné.

 

Will Collins (Justin Hartley)

Pohledný a okouzlující internista se s Emily kamarádí už od školy. Stejně dlouho je také objektem její touhy. A stejně dlouho k její náklonnosti zůstává nevšímavý.

 

Cassandra Kopelson (Aja Naomi King)

Krásná a všemi oblíbená internistka se s Emily zná už od školy. A stejně dlouho je také její úhlavní nepřítelkyní.

 

Tyra Dupre (Kelly McCreary)

Internistka na chirurgii se s Emily rychle spřátelí. Má ale jednu velkou nevýhodu. Je dcerou samotného šéfa celé chirurgie.

 

Micah Barnes (Michael Rady)

Chytrý a pohledný doktor má na starosti všechny internisty. Jenže Emily mu padla do oka, a tak ji vzal pod svá ochranná křídla.

 

Gina Bandari (Necar Zadegan)

Světoznámá slavná kardioložka je asi tak přívětivá jako jistý Dr. House. Všechny internisty zároveň inspiruje i děsí.

 

 

Představitelé hlavních rolí

 

Mamie Gummer

Její matkou není nikdo méně slavný než oskarová herečka Meryl Streep, která v těhotenství v roce 1983 přebírala Oscara za drama Sofiina volba. Když se Mamie postavila před kameru, nechala si otcovo příjmení, ale rodné jméno Mary vyměnila za zkomolenou přezdívku Mamie. Seriáloví diváci ji můžou znát z vedlejší role v Dobré manželce.

 

Justin Hartley

Fanoušek profesionálního wrestlingu a baseballu je populární díky roli Olivera Queena v seriálovém hitu Smallville, ze kterého se později stane super hrdina Green Arrow. Pravidelně se objevuje také v dramatickém seriálu Pomsta. Má malou dceru a rozhodl se nepořizovat si zahradníka, protože vytrhávání plevele ho uklidňuje.

 

 

 

Aja Naomi King

Před kamerou se objevuje posledních pět let, role v Doktorce Emily je ale její první velkou příležitostí. Pochází ze slunné Kalifornie a herectví si vypilovala na prestižní univerzitě Yale. Studia ukončila v roce 2010.

 

Michael Rady

Zkušený seriálový harcovník prošel takovými hity jako Greek, Profesionální lháři a Mentalista. Stejně jako jeho kolega Justin Hartley má rád zahradničení. K tomu ale přidal i o něco chlapštější zábavu – surfování. Je rozvedený a má jedno dítě.

 

Necar Zadegan

Narodila se v Německu, ale vyrostla v americkém San Francisku, kde chodila na katolickou střední školu. Na televizní obrazovce je nejvíce známá jako první dáma a manželka amerického prezidenta v seriálu 24 hodin.