6 vtipných lékařů, které nechcete potkat v nemocnici

Každý je unikátní, jen lékaři jsou se svými povahami někdy o něco unikátnější, proto se o nich tak často natáčejí televizní seriály. Hodně se s nimi na televizních obrazovkách zasmějete, ale chtěli byste, aby vás léčili? Podívejte se na zábavné doktory!
M.A.S.H.
M.A.S.H.
CBS.com

reklama

Lékaři mají velice náročné povolání, které znamená nekonečné přesčasy a boj o život pacientů. Náročná profese si tak vybírá daň na jejich psychice, podle posledních studií má průměrný medik dva roky po nástupu do povolání syndrom vyhoření, a tak je logicky v jejich životech důležitý humor.

My jsme pro vás vybrali nejvtipnější televizní lékaře, na které můžete narazit!

1) Hawkeye Pierce

Alan Alda v roli
Autor: CBS.com Alan Alda v roli

Neodolatelný vtipálek Pierce ze seriálu M.A.S.H., který si v Koreji nebral servítky kvůli nikomu a ničemu. Zajímavostí je, že pilotní díl byl odvysílán roku 1972 a časopis Time jej označil za největší zklamání sezony. Nevědělo se, zda bude seriál pokračovat, ale nakonec se natočily další díly, kde se vyprofilovala postava doktora Pierce, kterého si zahrál Alan Alda. Jeho úspěch po třetí sezoně motivoval k odchodu W. Rogerse a McLeana Stevensona (představitele velitele jednotky pplk. Henry Blakea), kteří byli zklamáni, že jejich postavy nedostávají srovnatelný prostor. Alda naproti tomu vytrval v seriálu až do konce a později i režíroval nebo napsal některé epizody.

2) Gregory House

Dr. House
Autor: NBC Universal Television Distribution Dr. House

 

Známý škarohlíd s holí a nesmrtelnou hláškou na jazyku. Tak můžeme charakterirovat postavu dr. House ve stejnojmenném seriálu, který na začátku 21. století zaznamenal obrovský televizní úspěch. House byl drsný, necitlivý, sarkastický a ironický. A je otázkou, zda byste souhlasili s tím, aby vás léčil někdo, kdo na vás v podstatě dělá pokusy. Co otázkou už rozhodně není, je fakt, že House vám vždycky zachrání život.

3) Drake Remorey

Dr. Drake Remorey
Dr. Drake Remorey

Jedna z nejslavnějších postav Joeyho ze seriálu Přátelé nesmí chybět. Lamač srdcí kolegyň, sestřiček, ale i pacientek byl největším úspěchem neúspěšného herce z New Yorku. Drake Remorey toho v seriálu prožil hodně – třeba přežil vlastní smrt a do jeho těla byl vooperován ženský mozek jeho kolegyně!

4) J. D.

Doktůrci: J.D. a Turk
Doktůrci: J.D. a Turk

J. D. je v Čechách zapomenutá postava z amerického seriálu Doktůrci, kterou jsme nedávno dávali. Jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec sázel na bláznivou představivost hlavní postavy – nastupujícícho medika J. D. a jeho nejlepšího kamaráda Turka. Každá postava v seriálu má svůj humor, jenž se perfektně propojuje.

5) Conrad Hawkings

Conrad Hawkings
Autor: fox.com Conrad Hawkings

Conrad z nového seriálu Doktoři rozhodně nepatří mezi nejvtipnější vtipálky roku v nemocnici. Co ale tohoto okouzlujícího lékaře dělá zaručeně zábavným, je jeho touha porušovat veškerý systém při léčení svých smrtelně nemocných pacientů. Nejednou šlápne vedle. A vy se na něj můžete podívat online nebo každou sobotu a neděli na Prima LOVE po 22. hodině.

SERIÁL DOKTOŘI MŮŽETE VIDĚT ONLINE

6) Doktor z hor

Hlavní představitel díky natáčení seriálu pokládá Tyrolsko za svůj druhý domov
Hlavní představitel díky natáčení seriálu pokládá Tyrolsko za svůj druhý domov

Dr. Martin Gruber jezdí po Alpách, aby vyřešil nejen zdravotní problémy svých pacientů, ale často i jejich zamotaný osobní život. Ten nejnovější Doktor z hor má nové příběhy a rozhodně vtipnou hlavní hvězdu, která svou medicínskou praxi praktikuje mezi muškáty a výhledy, za kterými jezdí půlka Evropy.

SERIÁL DOKTOR Z HOR: NOVÉ PŘÍBĚHY MŮŽETE VIDĚT ONLINE

reklama

reklama