Průzkum: Drsní chlapi jsou minulostí. Miluji tě říkají víc než ženy.

Tvrďáci, kteří nedávají své city najevo? Kdepak, muži jsou větší citlivky, než by se na první pohled mohlo zdát. Z průzkumu vypracovaného pro značku Milka vyplývá, že lásku vyznávají dokonce častěji než ženy.
www.reknitoposvem.cz

Jsou mnohem aktivnější při hledání partnerky a také se více hrnou k oltáři. Zdá se, že nadcházející Valentýn bude hlavně v režii mužů. Nebo si myslíte, že ne, dámy?

Pánové své „miluji tě“ říkají partnerce alespoň jednou týdně ve 30 % případů. Ženy těmito něžnými slovy o něco více šetří (25 %). Málokdo by také řekl, že drsnější část populace více slaví svátek zamilovaných. Valentýna oslavuje pravidelně 56 % mužů a jen 48 % žen.

Fakta, která by vás nenapadla Foto: Foto: http://www.reknitoposvem.cz/

K oltáři i několikrát za život

Uzavírání sňatků už dnes není tak populární, jako tomu bylo dříve. Pro mladé páry není tento závazek tolik důležitý, mnohdy se jemu naopak brání. I tak jsou to však právě muži, kteří se do ženění hrnou častěji. Více než 47 % z nich je přesvědčeno o tom, že se v nejbližší době ožení se svou současnou partnerkou.

„Podle mé praxe je tento trend dokonce ještě výraznější u rozvedených mužů. Zkušenost z předchozího manželství pro ně nebývá příliš traumatická a brzy se začnou poohlížet po další partnerce,“ doplňuje Iveta Lejsková-Vojtová, profesionální kartářka specializující se na mezilidské vztahy.

Muži potvrzují pověst lovců…

Novou lásku muži vyhledávají nejčastěji na společenských akcích, v okruhu nejbližších přátel a na seznamkách. Ženy trpělivě vyčkávají a dokonce téměř polovina z nich (46 %) lásku nehledá vůbec. Nejde seznámení naproti a myslí si, že se opravdová láska objeví sama, až nastane ten správný čas.

Co považujeme za symbol lásky? Foto: Co považujeme za symbol lásky?, Foto: http://www.reknitoposvem.cz/

Osobní koučka a majitelka seznamovací agentury Veronika Vinterová však tuto taktiku příliš nedoporučuje. Heslo sedávej panenko v koutě' bych pro seznamování neviděla jako ideální. Mnohdy se stačí zamyslet, kde bych mohla zajímavého partnera potkat, a takovým příležitostem či náhodám jít naproti.“

Řekněte to na Valentýna po svém

Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky najdete na www.reknitoposvem.cz.

Na této adrese můžete také s pomocí speciální aplikace uzavřít vaši partnerskou lásku do zámku zamilovaných a poslat jej své drahé polovičce. Můžete si vytvořit i vlastní obal čokoládových pralinek I Love Milka a rovnou si je koupit. Řekněte to po svém a sdílejte vaše originální vyznání se svou láskou i s přáteli.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama