Jane a Maura řeší vraždu preppera

Další případ pro Rizzoli a Isles! Někdo totiž zabil muže, který se hlásil k takzvaným prepperům a měl doma protiatomový kryt pro případ katastrofy. Navíc dámy zjistí, že dotyčný skupoval zásoby zlata… Byl za vraždou mamon? Než to odhalíte, omrkněte, co jsou preppeři zač.
Rizzoli a Isles - team
Rizzoli a Isles - team
archiv Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Buď připraven

Neponechat nic náhodě a připravit se maximálně na to, aby člověk mohl přežít v případě katastrofy – to je cílem takzvaných prepperů, kteří žijí i v České republice. V jejich domácnostech jsou zásoby trvanlivých potravin i vody na dlouhé měsíce, někteří mají vybudované úkryty, kam se v případě nebezpečí schovají s rodinou. Běžné je i důkladné studium toho, jak se zabezpečit energeticky v případě, že s katastrofou přijde například rozsáhlý výpadek elektrického proudu a sítí, jimiž je svět provázán.

Záplavy i atomovka

Preppeři se totiž nepřipravují jen na možnost nukleární katastrofy, ale i „běžnějších“ přírodních katastrof, jakými jsou záplavy či zemětřesení. Velkým strašákem je i blackout – totální výpadek elektřiny. Ať už se jedná o jakoukoliv tragédii, preppeři mají jasno. Je třeba se pak umět nakrmit, schovat, zachránit, ale i přežít nastalé těžké časy.

Rizzoli a Isles - Rizzoli opustí kolega
Rizzoli a Isles - Rizzoli opustí kolega
archiv Prima

Tedy zvládnout pracovat bez vymožeností, kterými jsme denně obklopeni – fungující profesioální zdravotní péče, rozvodu pitné vody, otevřených, nevyrabovaných supermarketů, ale i takové ledničky nebo přístřeší vůbec. Preppery rozhodně nelze šmahem považovat za úzkostlivé blázny očekávající zombie apokalypsu. Většina lidí totiž vedle své „záliby“ v prepperství žije normální život a obzory si rozšiřuje především na internetových fórech – třeba na Prepper.cz nebo Rozpad.cz. Zároveň se ale snaží o to, aby je jen tak něco nepřekvapilo.

Udržujete doma „železný stav zásob“ nebo to neřešíte?

Další díl seriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama