3 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Sběratelé kostí už dnes ve 20.15 na Prima love. Kdo zabíjel během filmového natáčení? Nemilá věc čeká Kůstku s Boothem, když se vyrazí podívat na natáčení filmu, jenž vzniká podle Kůstčina scénáře.
Kůstka a Booth
Kůstka a Booth
archiv Prima

Místo rekvizity se totiž „na place“ objeví skutečná mrtvola… – obzvlášť vypečený případ pro známý pár. A za kamerou ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát s Boothem. Pro pohledného sympaťáka znamenají Sběratelé kostí jednoznačně ohromný úspěch, v jeho kariéře však není jediným. Kde všude David Boreanaz zářil?

Buffy, přemožitelka upírů

Kultovní seriál vystřelil na filmové a televizní nebe hned několik hvězd. Sarah„Buffy“ Michelle Gellar, Alyson Hannigan (jíž můžete v současnosti vidět každý čtvrtek na Prima love v Jak jsem poznal vaši matku) – a samozřejmě i Davida Boreanaze.

Ten si zde střihl roli upíra Angela, který Buffy miluje a pomáhá jí v souboji se zlem. Postava Angela byla šťastným přelomem v Davidově kariéře a stala se tak oblíbenou, že pro něj Josh Whedon vytvořil vlastní, stejnojmenný seriál. Boreanaz přitom získal roli Angela v Buffy, přemožitelce upírů náhodou – manažerka ze seriálového týmu si ho všimla ve chvíli, kdy venčil psa.

Buffy a její Angel Foto: archiv Prima

Buffy a její Angel. Foto: archiv Prima

Angel, další seriálové pokračování

Původně spin off seriál se postupem času od svého „velkého sourozence“ trhl a stal se osobitým, výrazně temnějším počinem. Děj navazuje na třetí řadu Buffy, přemožitelky upírů, kdy Angel opustí Sunnydale a vydává se bojovat se zlem do Los Angeles.

Seriál trval pět sérií a jedna z forem protestu proti jeho zrušení proběhla stylově – fanoušci hromadně darovali krev. Boreanazovi proměna v upíra Angela trvala dvě a půl hodiny a herec také jednu z epizod sám zrežíroval.

Sběratelé kostí

Do roku 2005 se Boreanaz objevil i v několika filmech – po boku Gaela Garcíi Bernala třeba v komedii Chodím s Lucy, s Denise Richards, Jessicou Capshaw a Katherine Heigl zas ve vyvražďovačce Valentýn.

Dalším výrazným úspěchem však pro něj byli právě až Sběratelé kostí. I tady si pak střihl „roli“ režiséra – a to konkrétně v patnáctém díle čtvrté, šestnáctém díle páté a jedenáctém šesté série. Mezi postavami Boothe a Kůstky to dlouho jiskřilo, k očekávanému polibku mezi hlavními postavami však došlo až v devátém dílu třetí řady.

Sběratele kostí uvidíte dnes ve 20.15 na Prima love!

Šárka Novotná

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama