10 věcí, které jste o filmu Terminál nevěděli

V neděli uvidíte drama a romantickou komedii v jednom. Snímek od Stevena Spielberga vypráví o muži, který začal žít kvůli byrokratické chybě na letištním terminálu. A není náhoda, že toho muže hraje Tom Hanks. Ale to se dozvíte v článku.
Tom Hanks ve snímku Terminál
Tom Hanks ve snímku Terminál

Snímek Terminál je tak trochu praktické zpodobnění amerického bestselleru Hlava 22. Tom Hanks na americkém letišti zjistí, že jeho země už přestala existovat. Za jeho občanství v zemi nikoho může vojenský převrat v jeho zemi. A tak je tento muž ve středních letech nucen zůstat pár dní na letištním terminálu. Jenže z dní se stanou měsíce, z měsíců roky.

Tom Hanks poznává okouzlující ruch jednoho z největších letišť na světě, potkává nové lidi a vypráví jim svůj příběh o bezprizorném emigrantovi, jenž pro změnu poznává barvité příběhy cestujících. Snímek měl na celosvětovém trhu v roce 2004 obrovský úspěch.

A my pro vás máme pár zajímavostí, které jste ve filmu Terminál možná přehlédli:

1) Název fiktivní země Krakozhia byl odvozen od polského Krakova, oblíbeného města režiséra Spielberga.

2) Spolupráci s Tomem Hanksem si Spielberg viditelně oblíbil. Po filmech Zachraňte vojína Ryana (1998) a Chyť, mě když to dokážeš (2002) se jedná už o třetí spolupráci.

3) Původní verze filmu obsahovala jiný konec. V něm odcházela Amelie s Viktorem na Manhattan.

4) Závěrečné titulky obsahují vlastnoruční podpis každého účastníka natáčení.

Článek

Terminál  Foto:

Za Terminálem s Tomem Hanksem stojí příběh uprchlíka

Už v neděli uvidíte snímek Stevena Speilberga v hlavní roli s Tomem Hanksem. Terminál. Tom Hanks bravurně vypráví opravdový příběh emigranta, jenž zůstal na letištním...

5) Dívka, které se Tom Hanks snaží pomoci s kufrem, je dcera Stevena Spielberga Sasha.

6) V knihkupectví si Viktor čte knihu "Oh, the Places You'll Go" od známého autora pohádek dr. Seusse, z jehož fantazie pocházejí i Grinch a Shrek.

7) Steven Spielberg vystřihl z filmu scénu, ve které dostal Hanks možnost si zavolat domů a křičí "Home phone, home phone!" Režisér měl pocit, že by si diváci mohli zvolání spojovat s podobným z filmu E.T..

8) Postava Viktora pochází z fiktivní země Krakozhia, ale Hanks ve filmu mluví bulharsky, což se prý naučil od své ženy, která z Bulharska pochází. Nicméně výtřižek z novin je v ruštině, plechovka od oříšků v neurčeném jazyce a řidičák, který ukazuje, je vypsaný na ženské jméno a je z Běloruska.

9) Celý terminál byl postaven v bývalém hangáru včetně tří funkčních eskalátorů, několika restaurací rychlého občerstvení a dalšího nezbytného vybavení. Na stavbě se podíleli konstruktéři, kteří měli zkušenost se stavbou letišť.

10) Po skončení války zpívá Tom Hanks spolu s dalšími hymnu své země. Ve skutečnosti jde o melodii albánské hymny s vymyšlenými slovy.

Hvězdný Terminál s Tomem Hanksem uvidíte už v neděli ve 20.15 na Prima Love!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama