Hawaii 5-0

Hawaii Five-0

O pořadu

Hrdinové ze speciální jednotky Hawaii 5-0 jsou stejně žhaví jako pláže prosluněné Havaje. Budou mít zločinci proti jejich šarmu vůbec nějakou šanci?

 

Originální název: Hawaii Five-0

Země a rok výroby, distributor: USA, 2011

Žánr: akční, kriminální, drama

Série: 1.–2.

Počet epizod: 24 + 23

Délka epizody: 43 min.

Vysílání: od 22. 1. od pondělí do pátku ve 14.30 na Prima love

 

Steve McGarett (Alex O’Loughlin) se vrací na rodnou Havaj, aby chytil vraha svého otce. Přitom potkává „hostujícího“ detektiva Dannyho Williamse (Scott Caan), který je na stejné stopě. Williams nesnáší slunce a písek, zato miluje svou malou dceru i její matku, toho času vlastní ex-manželku. Samotář a lamač neopatrných dívčích srdcí McGarett má kupodivu pro obojí pochopení.

 

Když se různorodé dvojce parťáků podaří odhalit část temného havajského podsvětí, získá od guvernérky pověření založit speciální údernou jednotku. Do týmu se přidává sympatická mladá policistka Kono Kalakaua (Grace Park) a její bratranec, rebel se špatnou pověstí Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim).

 

Jednotka Havaj 5-0 je na stopě všem neřádům, kteří chtějí zkazit ráj na zemi. Dostává se kvůli tomu do jednoho smrtícího nebezpečí za druhým, ale její členové nikdy neztrácí šarm. Jenže budou jejich schopnosti a osobní kouzlo stačit? A najde si Steve McGarett konečně holku?

 

 

Zajímavosti

 

Předělávka, nebo chcete-li: remake, seriálu ze 70. let, má na úspěch zaděláno. Letos na podzim měla v Americe premiéru už čtvrtá série Havaj 5-0. Na počet dílů je to přesto zatím jenom třetina toho, co stihla původní Hawaii Five-0, která se vysílala mezi lety 1968–1980.

 

Dalšími vzory nové Havaje 5-0 jsou spřízněné seriály Námořní vyšetřovací služba, a především Námořní vyšetřovací služba: L. A. Druhý jmenovaný se odehrává v ne tak daleké kalifornské metropoli, a tak se hrdinové obou seriálů čas od času navštěvují a vypomáhají si. V druhé sérii Havaje 5-0 se to stane hned dvakrát. Nejdříve se v šesté epizodě objevuje agentka Kensi Blye. V dvacátém prvním dílu pak dorazí agenti G. Callen a Sam Hanna.

 

Výpomoc byla potřeba, protože během natáčení druhé řady jedna z hlavních hvězd Havaje 5-0 před kamerou na čas chyběla. Herec Alex O’Louglin se musel zbavit závislosti na lécích proti bolesti, která se u něj objevila po užívání léků předepsaných na zranění ramene. Ve dvacátém dílu druhé série se tedy jen krátce mihne a ve dvacáté první epizodě chybí úplně.

 

 

Osoby a obsazení

 

Steve McGarret (Alex O’Loughlin)

Bývalý mariňák se vrátil na rodnou Havaj po smrti otce. Během pronásledování jeho vraha dokázal, že je cílevědomý, neúplatný a neúprosný. Díky tomu mu guvernérka Havaje svěřila velení speciální jednotky Havaj 5-0. „Trpí“ poněkud bouřlivým milostným životem. Zato ovládá havajštinu, korejštinu a mandarínskou čínštinu. Vyzná se v různých druzích zbraní, dokonale zvládá boj muže proti muži a umí skvěle plavat.

 

Danny „Danno“ Williams (Scott Caan)

Policejní detektiv původně pochází z New Jersey a na Havaj se dostal, když sledoval stopu při práci na jednom případu. Přestože se tam pak přestěhoval, z pláže a neúnavného slunce stále zůstává nesvůj. Je rozvedený, ale pro bývalou má pořád slabost. Vždycky navíc podlehne kouzlu vlastní malé dcerky. Ovládá španělštinu, vyzná se v palebných zbraních, a když musí, bojuje muž proto muži. Nebo dokonce plave.

 

Kono Kalakaua (Grace Park)

Sympatická začínající policistka havajského sboru je sestřenicí China Ho Kellyho. Navzdory křehkému vzhledu je v boji ženy proti muži přímo smrtící. Je expertní sniper a dobře se vyzná v moderních technologiích Má bohaté zkušenosti s prací v utajení a ráda surfuje.

 

Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim)

Bratranec Kono Kalakua dříve býval vyznamenaným detektivem a ceněným členem havajského policejního sboru. Později byl křivě obviněný z korupce. Do jednotky Havaj 5-0 ho naverboval Steve McGarrett. Chin se dobře vyzná v moderních technologiích a dokáže skvěle předvídat pachatelův další krok. Je to rebel, před jízdou v autě dává přednost motorce.

 

Lori Weston (Lauren German)

Agentka Vnitřní bezpečnosti specializovaná na profilování podezřelých je k týmu Havaj 5-0, přeřazená v druhé řadě seriálu jako nová posila. Jejím úkolem je také dohlížet na velícího důstojníka Steva McGarretta. Vyzná se v bojových uměních a boji ženy proti muži. S donášením to ale možná nebude tak žhavé, protože Lori má pro Steva slabost…

 

Dr. Max Bergman (Masi Oka)

Hlavní patolog se v seriálu objevuje už od první řady. V druhé sérii je jeho spolupráce s jednotkou Havaj 5-0 těsnější. Je geniální, hraje na piano a je nadšeným fandou komiksů. Jeho povaha a věčný sarkasmus členy týmu někdy pobaví, ale většinou otráví.

 

 

Představitelé hlavních rolí

 

Alex O’Loughlin

Pochází z Austrálie, a než tu slavnou roli získal Daniel Craig, byl jedním z kandidátů na nového Jamese Bonda. Do jisté míry ovládá kung-fu a tajči, takže často chce natáčet kaskadérské kousky. Objevil se v seriálech Policejní odznak, Za svitu měsíce a Transplantační jednotka. Zahrál si hlavní mužskou roli po boku Jennifer Lopez v romantické komedii Záložní plán.

 

Scott Caan

Je jedním z Dannyho parťáků a objevil se ve všech třech dílech této komediální série. Další výraznou roli měl v seriálu Vincentův svět. Jeho otcem je slavný herec James Caan. Na začátku 90. let byl polovinou rapového dua The Whooliganz. Jeho parťákem byl pozdější úspěšný hiphopový producent The Alchemyst.

 

Grace Park

Narodila se v Los Angeles, ale ve dvou letech se s rodiči přestěhovala do Kanady. Proto se považuje za Kanaďanku s americko-korejskými kořeny. Před kamerou začínala jako modelka. Krátce po dokončení studií získala roli v seriálu Edgemont. Fanoušci si ji našli v kultovním sci-fi Battlestar Galactica. Objevila se také v dramatu Uklízeč.

 

Daniel Dae Kim

Narodil se v Jižní Koreji a vyrůstal v americké Pensylvánii, kde navštěvoval stejnou střední školu jako wrestler a herec Dwayne Johnson. Když získal roli v seriálu Ztraceni, musel se bleskurychle znovu naučit korejsky, protože korejštinu od dětství nepoužíval. Ale vyplatilo se mu to, právě díky ztracených jsou jeho ostře řezané rysy dobře rozpoznatelné.

 

Lauren German

Díky roli v Havaj 5-0 se stala jednou z hlavních hvězd hasičského seriálu Chicago Fire. Před tím se mimo jiné objevila v zajímavé, ale neúspěšné mysteriózní podívané Happy Town. Díky roli v hororu Hostel II se podívala až do „démonické“ Bratislavy. Všechny kaskadérské kousky ve filmu zvládla sama.

 

Masi Oka

V očích seriálových fandů navždy zůstane Hirem z Hrdinů. Pochází z Japonska, ale v šesti letech se s rodinou přestěhoval do Ameriky, konkrétně přímo do Los Angeles. Má velmi vysoké IQ a v dětství se objevil na obálce známého magazínu Time. Jako člen týmu pro speciální efekty pracoval na Pirátech z Karibiku: Truhle mrtvého muže nebo Star Wars.