Kůstka je v Británii! A čeká ji spolupráce se Scotland Yardem

Kůstka  Foto: Kůstka Foto: All

Kůstka je na služební cestě, jede přednášet do Oxfordu! Jenže ani tady nemá pokoj. V Británii je totiž zavražděna dcera amerického podnikatele a Kůstku povolají do Londýna, kde bude spolupracovat se Scotland Yardem. Mrkněte na pár faktů o historii jedné z nejznámějších policejních organizací světa.

Další díl seriálu Sběratelé kostí uvidíte v úterý ve 21.15 na Prima love.

Londýn se vlastní klasické policejní organizace dočkal trochu pozdě – až v roce 1829. Nahradila dřívější strážce, policejní hlídky doplněné dobrovolníky a říční policii. Velký podíl na založení metropolitní policie měl politik Robert Peel, který jako ministr vnitra provedl i reformu soudního systému a později to dotáhl až na ministerského předsedu.

První hlídky Scotland Yardu vyrazily do ulic v září 1829 a prvním komisařem této organizace se stal vysloužilý voják Charles Rowen, který bojoval v napoleonských válkách. Rowenovým zástupcem však nebyl voják, ale právník Richard Mayne. Mimochodem, právě s Peelem souvisí i hovorové označení příslušníků Scotland Yardu "bobíci" nebo "peelmani".

Sběratelé kostí - osmá řada Foto: Sběratelé kostí - osmá řadaFoto: All

Jak ke svému jménu přišli

Scotland Yard je Scotland Yardem proto, že jeho první sídlo stálo ve Whitehallu s vchodem do takzvaného Great Scotland Yardu. Býval tam hrad, kde kdysi pobývala skotská královská rodina při londýnských návštěvách. V roce 1890 se Scotland Yard přestěhoval na Thames Embankment a získal jméno New Scotland Yard, zatím poslední stěhování pak proběhlo roku 1967. Nyní tak najdete New Scotland Yard nedaleko Westminsterského paláce.

Sběratelé kostí v úterý ve 21.15 na Prima love.

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Stanice právě nevysílá
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TVBáječný den Foto:
20.15
DNES V TVČasový kód Foto:
22.30
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVLetem světem Foto:
20.00

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016