Inspirace pro váš obývák: Houpačka, strom nebo sedací vak

Sedací vak a la houpačka. doma se o ni budete hádat. FOTO: Beanock Foto: Sedací vak a la houpačka. doma se o ni budete hádat. FOTO: BeanockFoto: www.iprima.cz

Malé věci dokáží velké divy. A přesně tohle pravidlo platí u zařizování obývacího pokoje dvojnásob. Několika drobnými úpravami a nákupem doplňků získáte docela nový obývák. Svěží vánek do vašeho obýváku přinese třeba sedací vak, zajímavé osvětlení, květiny nebo originální houpačka. Podívejte se!

Sedačka, televize, stoleček. To je klasický triatlon českých obýváků. Zbavte se jednou pro vždy téhle obývákové nudy a udělejte z obýváku místo, které vás bude bavit „obývat“. Nemusíte investovat desetitisíce do náročných rekonstrukcí, stačí nakoupit ty správné doplňky, pohrát si s barvami a světlem a nový obývací pokoj je na světě!

Houpačka. Budete se o ni s dětmi hádat

Přijít domů z práce a sednout si na gauč je fajn. Ale uvelebit se v měkoučké houpačce a nechat se ukolébat jemným pohupováním? Ano, houpačka už dávno nepatří jenom na zahradu rodin s dětmi – úplně skvěle se bude vyjímat i ve vašem obývacím pokoji. Vytvoříte tak nejen originální posezení, ale celý prostor dostane šťávu a houpačka se rychle stane Vaším nejmilejším relaxačním místem.

Houpačka do obýváku? Nechte si ušít oroginální sedací vak na zavěšení. FOTO: Beanock

 

Můžete si buď koupit už hotové kusy, vyrábějí se dokonce houpačky ve tvaru křesla, což ale mírně postrádá smysl. Nebo si můžete nechat houpačku ušít – její princip je totiž dost podobný jako při výrobě sedacích vaků. Jde vlastně o velký sedací vak, který má po stranách otvory na lana, za která je uchycen ke stropu. Většinou je ale nutné kontaktovat přímo výrobce sedacích vaků, protože v klasické nabídce tyhle specifické kousky nenajdete. Pak vám ale rádi na míru vyrobí prakticky cokoli.

Sedací vak - oživí dětský pokojíček i obývák

Samotné sedací vaky jsou také výborným způsobem, jak oživit interiér obývacího pokoje. Pokud netrváte na „značkovosti“ vaku, seženete i velmi levné sedací vaky. Jejich kvalita je přitom se značkovými srovnatelná – důležité ale je vybrat si co nejodolnější výplň vaků.

O tom, jak vybírat sedací vak, jsme psali v našem článku Jak vybrat sedací vak? Důležité je to, co je uvnitř.

Stolek do obýváku? Hledejte design nebo bazar

Důležitou součástí obývacího pokoje je také konferenční stolek. S jeho výběrem si většinou příliš nelámeme hlavu, ale přitom právě stolek využíváme v obýváku spolu se sedačkou nejčastěji. To nejnudnější, co můžete mít, je stolek, který mají všichni anebo klasika v podobě prosklené desky.

Zkuste být tvůrčí a využijte jako odkládací stolek třeba staré kusy nábytku od babičky anebo se poohlédněte v bazarech s nábytkem. Druhou variantou je koupit designový stolek – k dostání je celá řada nápaditých stolků, které jsou zajímavé, krásné a přitom plní svoji funkci.

Obývací pokoj oživíte také víceúrovńovým prostorem. FOTO: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Světelné efekty v obýváku. Žárovka je out

Všimli jste si, že váš pokoj vypadá úplně jinak, když rozsvítíte? A to ještě nic není – se světlem v obývacím pokoji si můžete náležitě vyhrát. Řeč je o lampách, jejichž intenzitu můžete ovládat, ale také o pásech s LED světly, kterými krásně podtrhnete určitá místa nebo pěkné kousky nábytku.

Květiny v bytě nemusí být jen za oknem

Veliký pokojový stromek v baculatém květináči, čerstvě nařezané tulipány ve váze na stolku a fialky za oknem. Jen tohle stačí k tomu, aby váš obývák vypadal útulně, příjemně a hezky. Zvlášť čerstvé květiny udělají vždy hodně – zaručeně upoutají pozornost, a když je navíc sladíte s ostatními doplňky v bytě, vytvoří z vašeho obýváku pokoj jako z katalogu.

Nutností je pak osvětlení různých zón v obýváku tak, aby se Vám v něm hezky žilo – v čtenářském koutku rozsviťte velkou stojací lampu, nad pohovkou nainstalujte skupinu bodových světel a lampy umístěte i tak, aby vám neoslňovaly při sledování televize.

Kytky a stromy patří i do pokoje. Nebojte se experimentovat. FOTO: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Viola Kratochvílová a nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Wolffův revír VI (5)
Wolffův revír Foto:
15:25 16:25
11%
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016