Vlastimil Harapes byl tři roky průměrný baleťák, pak se vše zlomilo!

Panna a netvor - Vlastimil Harapes a Zdena Studénková Foto: Panna a netvor - Vlastimil Harapes a Zdena StudénkováFoto: archiv TV Prima

Vlastimila Harapese jste mohli vidět na Prima love už nedávno ve snímku Panna a netvor. Tentokrát ho uvidíte v dalším sníku ze sedmdesátých let. Ve filmu Den pro mou lásku hraje s Martou Vančurovou rodiče, kteří přijdou tragicky o dítě. Poznejte pana Vlastimila Harapase blíže!

Kariéry, které by vydaly na několik životů

V hlavní mužské roli uvidíte Vlastimila Harapese, bývalého baletního mistra. Tanečník se kromě baletu věnoval v 70. a 80. letech filmu, kde slavil velké úspěchy. Kromě dramatických rolí si ho diváci nejvíce pamatují samozřejmě z komedií Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny. Vlastimil Harapes má za sebou kariéru tanečníka, choreografa, pedagoga, ale i šéfa Národního baletu... Co jste o tomhle neuvěřitelně činném člověku nevěděli? My vám připomeneme pár drobností.

Panna a netvor - Vlastimil Harapes Foto: archiv TV Prima

Panna a netvor – Vlastimil Harapes. Foto: archiv TV Prima

1) O jeho talentu vypovídá i to, že nikdy nechodil na balet, přesto ho vzali na pražskou taneční konzervatoř. Tenkrát mu prostě nešla matematika a chemie...

2) Tři roky na konzervatoři byl průměrným studentem, který dostával většinou za tři. V posledním ročníku se podle něj prý všechno zlomilo. Jeho rodina ho tyto roky velice podporovala, aby vydržel. A Harapes po pár letech odjel na zkušenou do ruského baletu.

3) Vytančená postava Mercucia mu přinesla celoevropskou slávu. Jedna slavná italská kritička napsala, že viděla toho nejlepšího baletního tanečníka pod třicet let. Psal se rok 1972.

Vlastimil Harapes Foto: archiv TV Prima

Vlastimil Harapes vařil i ve VIP Prostřeno. Foto: archiv TV Prima

Celé video VIP PROSTŘENO najdete tady

4) Ve chvíli největšího filmového marastu Vlastimil vážně přemýšlel, že by se tance vzdal. V té době měl zraněné koleno. Uzdravení trvalo rok, a tak toho náležitě využil ve filmech.

5) Ani zlatá medaile z olympiády vám nepomůže, když máte bojovat s Vlastimilem Harapesem. Olympijská vítězka Dana Zátopková sice doma měla neuvěřitelného manžela, ale do Vlastimila Harapese byla platonicky zamilovaná, což přiznala po letech v rozhovoru. Vlastimil si ji dokonce pamatuje, protože chodila na každé jeho představení.

V sobotu ve 20.15 na Prima love ho uvidíte ve filmu Den pro mou lásku!

Článek

Sagvan Tofi Foto: J. Janoušek

Už víte, čím se živí kamarád do deště Sagi?

Několik let se o tom spekulovalo všude možně. Po obrovské popularitě Kamaráda do deště a Větru v kapse se černooký krasavec ztratil z dohledu. Ale pouze toho filmového, na ...

Článek

Drahé tety a já Foto:

Filmová klasika Drahé tety a já: Gollová Janžurovou moc nemusela!

Na Primě uvidíte v úterý další český roztomile vtipný film. Možná to bude tím, že ve filmu Drahé tety a já uvidíte komediální čtveřici jak víno. Roztomilou dvojku Nataši...

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (9)
Big Ben, seriál Foto:
00:30 02:30
51%
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016