Ve službách FBI hraje velkou roli box. Znáte ty nejlepší filmové boxery?

rocky balboa Foto: rocky balboaFoto: All

Drsnou tvář musí v dalším díle ukázat Neal a Peter. A rovnou v boji proti sobě! Jen boxerský zápas jim totiž pomůže se zapeklitým případem. Než zjistíte, kdo z nich v ringu zvítězí, připomeňte si doteky boxu ve filmové historii.

Další díl seriálu Ve službách FBI uvidíte ve středu ve 20:15 na Prima Love.

Nezničitelný Sylvestr

A začneme u filmové legendy - Rockyho Balboy. Slavný Rocky vtrhl do kin před 40 lety. A v podstatě odstartoval zářnou kariéru Sylvestera Stalloneho, který toho měl těsně před natáčenímnějak tak plné kecky. Byl na mizině a až kultovní dílko z boxerského ringu jeho životní dráhu rapidně proměnilo.

Rocky Lundgren 6 Foto: Rocky Lundgren 6Foto: All

Mimochodem, víte, že právě Rocky byl posledním filmem, který za svého života zhlédl Charlie Chaplin? A prý se mu líbil!

Někdo tam nahoře…

Modré oči Paula Newmana jsou spojeny s další vzpomínkou na slavnou boxerskou filmovou záležitost - životopisný snímek Někdo tam nahoře mě má rád. Právě Paul totiž ztvárnil postavu Thomase Rocco Barbella alias Rocky Graziana - slavného boxera, který byl později jednou z inspirací i pro výše zmíněného Rockyho.

Paul Newman jako boxer Foto: Paul Newman jako boxerFoto: All

Ale zpátky do let padesátých. Hrdinu letos šedesátiletého snímku měl původně ztvárnit James Dean, který se však natáčení nedožil a role tak byla nabídnuta právě Newmanovi. Ten se na ní připravoval od podlahy, dokonce se setkával i se skutečným Grazianem. Mimochodem jedná se teprve o druhý Newmanův film! Kromě nepříliš vydařeného historického dramatu Stříbrný kalich totiž do té doby pracoval pro televizi.

Zuřící býk

Příběh skutečně žijícího boxera zpracovává i drama Martina Scorseseho Zuřící býk z roku 1980. Scorsese nahlíží na vzestupy a pády Jakea LaMotty. Sportovce a člověka s nebývale komplikovanou povahou - byl výbušný a velice žárlivý, La Mottu ve filmu ztvárnil Robert De Niro, který krom výkonu v ringu, podstoupil i oběť, kterou každý herec nezkousne - pro to, aby věrohodně ztvárnil LaMottu v jeho pozdějších životních etapách, ztloustl o 20 kilo.

Zuřící býk Foto: Zuřící býkFoto: All

Námaha se mu ale vyplatila, neb za LaMottu mu přistál Oscar jen to fiklo. Když ho přebíral, seděl v publiku skutečný LaMotta, který údajně prohlásil, že film mu otevřel oči v tom, jak hrozně se choval. LaMotta mimochodem žije dodnes. 10. července oslavil 94. narozeniny a v roce 2013 se dokonce oženil - a to už posedmé. O rok dříve Zuřícího býka Americký filmový institut vyhlásil nejlepším sportovním filmem všech dob.

Další díl seriálu Ve službách FBI uvidíte ve středu od 20:15 na Prima Love.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (10)
Big Ben, seriál Foto:
00:05 02:05
17%
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TVVévodkyně Foto:
20.15
DNES V TVDobyvatelé rudé planety Foto:
22.30
DNES V TVExtant Foto:
20.15
DNES V TVMamut: Tajemství z ledu Foto:
20.00
DNES V TVKrálovství rostlin Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016