V pátek uvidíte na Love dojemný příběh: Vincent jede k moři!

Vincent jede k moři Foto: Vincent jede k mořiFoto: All

V pátek na Prima love uvidíte dojemný německý snímek o tom, jak dva psychicky postižení vezmou všechno do vlastních rukou a postarají se o to, aby se přání vyřčené na smrtelné posteli, splnilo. To všechno uvidíte ve filmu Vincent jede k moři na Love ve 20:15!

Vincent je mladý muž trpící Tourettovým syndromem. Když mu zemře matka, která měla problémy s alkoholem, pošle otec Vincenta do léčebny. Vincent nesouhlasí a chce, aby jeli s otcem do Itálie, protože poslední přání jeho matky bylo, aby rozptýlili její popel v Itálii ve městečku Sv. Vincent.

 Touretteův syndrom je vrozené neuropsychiatrické onemocnění. U pacientů se může objevit klidně až kolem šesti sedmi let a projevuje se pohybovými a zvukovými tiky. Často se také vyskytují další poruchy chování (např. hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), obsedantně kompulzivní porucha (OCD), sebepoškozování a další). Onemocnění nese název francouzského neurologa Georgese Gillese de la Tourettea, který v r. 1885 přinesl první ucelený popis nemoci.

Jak splnit přání maminky

Vincent se v ústavu seznámí s Marií a domluví se, že spolu pojedou do Itálie. Vincent odchází z pokoje, ale netuší, že Alexander, který Vincenta pronásleduje, je vzhůru. Vyběhne za nimi, protože si Vincent vezme jedno z jeho CD. Alexander si všimne, že odjíždějí autem doktorky, a jim nezbývá nic jiného, než ho vzít s sebou, protože tak je nebude moct udat. 

Po cestě za dobrodružstvím se Vincent zamiluje do Marie, ale Alexander ho varuje, že ho Marie určitě nemiluje. Při jedné ze zastávek Vincent navrhne, že by mohli vyšplhat na horu, u které zastavili. Marie z toho nemá radost, ale nakonec jde s nimi až na vrchol...

Jenže jejich dobrodružství se tak trochu zvrtne.

Podívejte se na páteční večer na Prima love na dojemný snímek Vincent jede k moři.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVŽivot naplno Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.15
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TV
20.15
DNES V TVÚnos z vězení Foto:
22.50
DNES V TV
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.55
DNES V TV
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016