Tyhle fantastické dorty vám nedají spát...

Mandlový piškotový dort s malinami Foto: Mandlový piškotový dort s malinamiFoto: isifa.com

Na Prima love uvidíte další díl reality show Fantastické dorty. Tentokrát se v soutěži předvedou tři profíci, kteří se budou snažit vyhrát cenu za nejhezčí a nejchutnější dort na téma cirkus. Fantastické dorty si můžete připravit i u vás doma. Máme pro vás pár receptů!

Tento týden bude soutěžit opravdová trojice profesionálů, které nerozhodí naprosto nic. V soutěži se však objeví několik momentů, které donutí soutěžící poněkud popřemýšlet nad svým sebevědomím. To všechno uvidíte ve 20.15 už dnes na Prima love!

Jaké je zadání?

Trojice soutěžících dostává zadání – během 9 hodin musí vytvořit co nejlepší dort na téma cirkus. Ten poté předvedou třem porotcům a řediteli cirkusu Ringling Bros, Barnum a Bailey. O 10 000 budou hrát skuteční profesionálové v oboru – Ashley, Mary a Roland. Hodnotit se pak bude vzhled, náročnost a také spokojenost zákazníka. Výška dortu má být alespoň 1,5 metru, vše ostatní je na soutěžících. Ti přicházejí brzy se svými návrhy a pouštejí se do práce. Nejprve vytvářejí základnu a konstrukci. Na pomoc mají své kolegy, postupně pracují na své představě.

Roland má v plánu velikého klauna, Ashley slona a Mary abstraktní cirkus s mnoha detaily. První veliký problém řeší Ashley, jejíž základna se po nanesení fondánu rozpadá, je příliš těžká. Rozhoduje se pro zmenšení slona, a tedy kompletní předělání. Po pěti hodinách se přichází podívat ředitel cirkusu na průběh práce, Ashley by chtěla udělat jeho malou repliku na dort. Se všemi soutěžícími si zkouší nějakou z technik výroby dortů a jejich ozdob. Práce poté pokračuje, Mary se také musí potýkat s problémy s fondány. Ashley přichází s jedním ze svých trumfů – s jedlými obrázky, práci poté narušuje ochutnávka. Porotci a šéf cirkusu ochutnávají od každého soutěžícího malý kousek jejich dortu. Vítěz dostane možnost zbrzdit některého z protivníků o půlhodinu.

Dorty si můžete upéct i vy!

Podívejte se na pár lahodných dortů, které si můžete udělat doma. Máme pro vás recepty a pár rad, jak na to:

Mandlový piškotový dort s malinami Foto: isifa.comMandlový piškotový dort s malinamiFoto: isifa.com

Práce na mandlovém dortu s piškoty neodpovídá jeho dokonalému vzhledu. Zkrátka a dobře – je to jednodušší, než si myslíte.

RECEPT najdete tady

Tiramisu dělá po domácku většina Čechů. Ten pravý italský recept však zvládnete s námi.

Tiramisu Foto: archiv GurmetTiramisuFoto: archiv Gurmet

RECEPT najdete tady

Dort z piškotové rolády ocení hlavně vaše děti. A budou ho vyžadovat až do dospělosti, na to vemte jed!

Dort z piškotové rolády Foto: archiv GurmetDort z piškotové roládyFoto: archiv Gurmet

RECEPT najdete tady

Článek

Čokoládovo-malinový dort Pavlova  Foto: Kitchenette.cz

Tři dorty, které stojí za hřích i nekuchařce!

V pondělní reality show sladké pokušení uvidíte další stres v cukrářském byznysu. Tentokrát budou dvě sestry připravovat dort pro americkou armádu do Afghánistánu. Jenže...
Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Ohnivý kuře Foto:
07:20 08:55
19%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016