Trojice snímků se skejťáky. Pocta sportu i mrazivé drama

Legendy z Dogtownu Foto: Legendy z DogtownuFoto: All

Smrt nadějného skateboardisty vyšetřují Castle s Beckettovou. Případ se pak stává ještě zajímavějším ve chvíli, kdy zjistí, že před pár lety zemřel i jeho mladší kamarád. Co se jim stalo osudným? Než to zjistíte, mrkněte na trojici snímků, kde „skejťáci“ hrají výraznou roli.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Legendy z Dogtownu

Asi nejslavnější „skejťácký“ snímek vůbec vypráví o samotných počátcích rozvoje popularity tohoto sportu. Konkrétně přináší příběh čtveřice mladíků, surfařů z Kalifornie, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Do té doby sice prkna s kolečky existovala, ale enormní popularitě se netěšila. Zakladatelé týmu Z-Boys však jízdu obohatili surfařskou technikou a fenomén byl na světě.

Snímek natočila v roce 2005 Catherine Hardwicke (první díl Stmívání, drama Třináctka). Ve snímku si zahráli například Emile Hirsch, Heath Ledger či Michael Angarano. A počin se dočkal značně příznivých hodnocení!

Legendy z Dogtownu Foto: Legendy z DogtownuFoto: All

Tohle není Kalifornie!

Dva roky starý dokumentární snímek od našich sousedů přináší pohled na skejťáky v NDR, kde bylo v 80. letech tohle ježdění nežádoucí až zakázanou zábavou. Režisér Martin Persiel využil archivní záběry trojice kamarádů, které skateboard fascinoval až do roku 1989. Zajímavý počin!

Kids Foto: KidsFoto: All

Kids

Skejťácká subkultura nechybí ani ve známém snímku Kids režiséra Larryho Clarka. Ve snímku se například objeví řada profesionálních skateboardistů z týmu Zoo York. Jinak se Kids zabývají ale výrazně mrazivějším tématem – šířením viru HIV mezi teenagery. A jedná se o pořádně šokující podívanou. Hlavním hrdinou je Telly, posedlý získáváním panenství mladičkých dívek – speciální „zálibu“ vyznává i proto, že si myslí, že se tak nemůže ničím nakazit…

Castle na zabití v úterý ve 20.15 na Prima love.

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Jsem do tebe blázen Foto:
02:55 03:20
83%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016