Tip na výlet do Londýna! Otevřeli novou cool expozici Sherlocka Holmese!

Sherlock Holmes - Nová londýnská výstava Foto: Sherlock Holmes - Nová londýnská výstavaFoto: Museum of London

Jste fanoušek Sherlocka Holmese a máte cestu do Londýna? V tom případě si do plánu přidejte další položku – tento měsíc totiž v Museum of London otevřeli expozici Sherlocka Holmese. A že stojí za pozornost, naznačuje i přítomnost několika "holmesovských" hvězd na zahajovací party.

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Mrs. Moriarty i sám Sherlock

Na akci tak například dorazila představitelka Jamie Moriarty ze seriálu Jak prosté Natalie Dormer. Nebo Ian McKellen, kterého si v současnosti asi většina okamžitě spojí s postavou Magneta z X-menovské série nebo stejně slavného Gandalfa z Pána prstenů. Ovšem před devíti lety si právě McKellen slavného detektiva, samozřejmě už v seniorském věku, zahrál v britském dramatu Mr. Holmes.

Článek

Historie i film

V rámci expozice si přijdou na své jak milovníci temné viktoriánské atmosféry kriminálních příběhů, tak i fanoušci mnoha podob slavného detektiva. Výstava se totiž krom osoby Arthura Conana Doyla zabývá i tím, co je na nejslavnějším detektivovi světa tak fascinující, atmosféru Anglie 19. století pak mají v rámci expozice navodit projekce rané kinematografie, fotografie, obrazy a další exponáty.

Do prosince se lze také každou sobotu vydat na noční procházku Londýnem ve stylu slavných příběhů. 21. listopadu se zase koná akce s workshopy a představeními věnovaná osobě geniálního detektiva. Výstava odstartovala 17. října a v Museum of London bude k vidění do 12. října 2015.

Jak prosté ve středu od 20.15 na Prima love.

Článek

Sherlock Holmes Foto:

Jak prosté, Watsone! Věta, kterou literární Sherlock Holmes nikdy nevyřkl!

Všechno je jinak. Nejslavnější věta Sherlocka se nikdy neobjevila v knižních příbězích. Detektiv Sherlock Holmes se dočkal tolika forem zpracování, že už ani nevíme, co je...

 

Článek

Sherlock Holmes: Jak prosté Foto:

Sherlock Holmes má chyby, přiznává jeho hvězda

Jonny Lee Miller, bývalý manžel Angeliny Jolie, obrovský fanoušek anglického fotbalu, bývalý feťák z Trainspottingu a konečně i nový Sherlock Holmes. Jaký názor má na...

 

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Přístav Foto:
17:20 18:40
26%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016