Talentovaná slavice Lucie Bílá

Lucie Bílá je ženou tisíce tváří Foto: Lucie Bílá je ženou tisíce tváříFoto: archiv

Lucie Bílá. Naše česká slavice, zároveň ďáblice, ale i duše, která chce ostatním pomáhat. To ukázala i jako porotkyně show Česko Slovensko má talent. Už počtvrté.

Lucie Bílá, vlastním jménem Hanka Zaňáková se narodila se ve středočeských Otvovicích 6. dubna 1966. Její talent byl objeven už v nejútlejším věku, proto hodiny zpěvu absolvovala v místní lidovce. V osmnácti letech se vyučila dámskou krejčovou, ale touto profesí se nikdy neživila. Život s ní měl totiž jiné plány – a to ty hudební. První zkušenosti na pódiu získávala jako divoká členka skupin Rock-Automat a Arakain, Vitacit.

Rockové kořeny

Její hudební kořeny měly do operních árií a něžných tónů opravdu hodně daleko. Většina z nás si ji ještě pamatuje s černým hárem a obrovským křížem houpajícím se na prsou. V letech 1984–1986 působila v heavy-thrash metalové kapele Arakain, kde s Alešem Brichtou tvořili pěvecký duet. Poté, co přestoupila na sólovou kariéru, z Arakainu odešla, ale Arakainům je věrná stále. Každých pět let s nimi na výročních koncertech znovu vystupuje.

Článek

Lucie Bílá má nový videoklip Foto: Jiří Janoušek

Jak se připravovala Lucie Bílá na Talent? Dva měsíce nejedla!

Natáčení talentové soutěže Česko Slovensko má talent je náročné po psychické i fyzické stránce. Být porotcem nebo moderátorem s sebou nese velkou zodpovědnost. Jak se na ...

Od Neposlušných tenisek až k Talentu

V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji teprve čekal v letech devadesátých, kdy měla několik hitů nejen z muzikálů jako byl Drakula (Jsi můj pán), ale i třeba takovou píseň jako Láska je láska, Trouba a Esemes.

Článek

Režisér si přeje, aby zůstala prostořeká Foto: archiv

Lucie Bílá exkluzivně o Talentu: Prostořekost povinná (VIDEO)

Až budete v neděli od 20.15 na Primě sledovat poprvé nový ročník soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT a zpěvačka Lucie Bílá použije svůj ostrý jazýček, nebude to naposledy. ...

V roce 2010 nastoupila jako porotkyně pořadu ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, jehož čtvrtou řadu můžete sledovat od 15. září, tedy každou neděli ve 20.15 na Primě!

Veškeré novinky a rozhovory se soutěžícími, ale i se samotnou Lucií můžete sledovat na webu Talentu

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Closer III (6)
Closer Foto:
11:55 12:50
71%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016