Slavné seriálové vědkyně: Kůstka, Amy od Sheldona...

Sběratelé kostí Foto: Sběratelé kostíFoto: Distributoři

V sobotu uvidíte na Prima love jeden z dalších thrillerů s názvem Interní záležitost. A skutečně, půjde o hloubkové znalosti forenzní vědkyně, která dostane šanci podílet se na vyšetřování kriminálního případu. Znáte však daleko slavnější seriálové vědkyně?

Interní záležitost uvidíte na Prima love v sobotu ve 20.15. O čem snímek je?

Marcie Cutlerová pracuje jako technička, ale chtěla by se stát detektivem oddělení vražd. Poté, co záhadně zahyne policejní informátor Ray Stone a z policejního trezoru zmizí kokain nalezený u Raye, šéfka oddělení Donna Sinclairová pochopí, že je do případu zapletený některý z jejích podřízených, a obrátí se proto na Marcii, aby své kolegy tajně sledovala. Ta úkol s radostí přijme, protože v tom vidí šanci získat vytouženou práci. Ještě však netuší, že ji to může stát i život...

Interní záležitost Foto: Interní záležitostFoto: All

Jednou z nejslavnějších seriálových vědkyní je Kůstka z amerického seriálu Sběratelé kostí. Není pochyb, že Kůstka zpropagovala antropologii víc, než jakákoliv jiná fiktivní postava. Ostatně s tímto faktem pracují i sami scenáristé – Kůstka je v seriálu známou autorkou, a jako profesorka antropologie působí i její stvořitelka Kathy Reichs.

Cool kosmonautka Ellen Ripley

Ellen Ripley

Superhvězda sci-fi, hrdinka drsného střihu, inteligentní a cool zároveň, která září na filmovém nebi už 35 let. Sigourney Weaver si ji zahrála 4x během 19 let a zapsala se do myslí fanoušků sci-fi obou pohlaví. Ripley absolvovala s vyznamenáním Attend Evansbrook Academy, v prvním díle Vetřelce působila jako zástupkyně důstojníka a poté, co vetřelec začal vybíjet posádku lodi, i velící důstojnicí Nostromo.

Neurobioložka Amy Farrah Fowler

Amy z Teorie velkého třesku

A teď na komediální notu. Pomineme-li to, že spousta fanoušků ani nevěřila, že Sheldon by si někdy mohl najít přítelkyni (bez ohledu na to, jaké zvláštnosti má jejich vztah), nezbývá než uznat, že v Amy našel zdatnou parťačku po všech stránkách. Svérázná brunetka je totiž velice chytrá neurovědkyně. Zajímavost! Představitelka Amy sedmatřicetiletá Mayim Bialik má doktorát z téhož oboru – tedy neurobiologie, zároveň studovala i hebrejštinu. Prostě hlavička.

Lingvistka Hoshi Sato

Hoshi Sato cool lingvistka

Jazyky jsou cool, a Hoshi Sato ze Star Treku: Enterprise je ve svém oboru jednička. Lingvistka s obrovským nadáním na Enterprise zastávala funkci komunikační důstojnice. Než se dostala na loď, učila jazyky a pozor – její matka si původně přála, aby se stala pianistkou! Geniální Sato si však naštěstí zvolila jinou dráhu a stala se například prvním člověkem, jenž se kdy naučil klingonsky. Znalost jazyků vám prostě může dopomoci ke kariéře vskutku hvězdné.

Sběratele kostí a jejich úžasnou vědátorskou hybatelku děje uvidíte toto úterý ve 20.15 na Prima love.

Šárka Novotná

Článek

Kůstka a Booth Foto:

3 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Sběratelé kostí už dnes ve 20.15 na Prima love. Kdo zabíjel během filmového natáčení? Nemilá věc čeká Kůstku s Boothem, když se vyrazí podívat na natáčení filmu, jenž...
Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Wolffův revír VI (5)
Wolffův revír Foto:
06:05 07:20
17%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
22.45
DNES V TVBeowulf a Grendel Foto:
22.25
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016