Slavné kurtizány v dějinách. Královská milenka, pařížská hvězda i slavná Marylin

Cora Pearl Foto: Cora PearlFoto: André-Adolphe-Eugène Disdéri [Public domain]

Místo činu: Stuttgart – Galina uvidíte ve čtvrtek ve 20:15 na Prima love.

Do přepychového penthousu tentokrát zavítají komisaři Lannert a Bootz. Je zde totiž zavražděná zahraniční prostitutka. Zabil ji klient, nebo někdo jiný? Než případ rozlousknete, seznamte s třemi společnicemi, které se vepsaly do dějin.

Královská milenka

Jedna z prvních ženských hereček, dlouholetá milenka anglického krále Karla II. a matka jeho dvou synů – to byla Nell Gwyn, která se v 17. století z nízkých kruhů, kde působila jako prostitutka a prodavačka zeleniny, dostala až do těch nejvyšších. Krále přežila o pouhé dva roky, zemřela roku 1687 v 37 letech v důsledku mrtvice, na níž měla patrně podíl i syfilida. 

Nell Gwyn Foto: Peter Lely [Public domain]

Nell Gwyn. Foto: Peter Lely [Public domain]

 

Hvězda 19. století

V Paříži to v druhé polovině 19. století žilo. A jednou z největších hvězd tohoto období, alespoň mezi úspěšnými a bohatými muži, byla kurtizána s přezdívkou Cora Pearl, ve skutečnosti Angličanka Emma Elizabeth Crouch. Mezi její milence patřili princové i vévodové – například od prince Oranžského získala náhrdelník z černých perel, s nímž se často nechávala fotografovat. Byla sexy, měla úzký pas, krásná ňadra a spontánní povahu. Traduje se, že když host na večírku omylem rozbil drahý kus nádobí, Cora zničila zbytek setu, aby se dotyčný necítil tak hloupě. Také tančila nahá a koupala se v šampaňském.

Těžké začátky

Jako placená společnice, především producentů a režisérů, údajně zpočátku pracovala také slavná Marilyn Monroe. Občas prý působila také jako dívka na telefonu – takzvaná call girl. Nakonec ji však nejvíc proslavilo její herectví a krása. A díky snímkům Někdo to rád horké nebo Páni mají radši blondýnky se stala jednou z největších hvězd všech dob.

Marylin Monroe Foto: prostřednictvím Wikimedia CommonsMarylin MonroeFoto: prostřednictvím Wikimedia Commons

Místo činu: Stuttgart – Galina uvidíte ve čtvrtek ve 20:15 na Prima love.

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016