Sherlock se dnes večer utká s Moriartym! Ten se skrývá v celé popkultuře!

Sherlock Holmes: Jonny a Lucy Foto: Sherlock Holmes: Jonny a LucyFoto: All

Sherlocka vídáte každou středu, ale teprve až teď se setká se svým největším nepřítelem. S asistentkou Joan Watson dnes Holmes stojí proti padouchovi padouchů Moriartymu. Prostřednictvím pátrání po Moriartym najatých vrazích se nebezpečnému zločinci chtějí dostat na stopu. Podaří se jim to?

Dříve než se dnes ve 20.15 vydáte s oblíbenou dvojicí za dalším dobrodružstvím, mrkněte na pár zajímavých popkulturních počinů, které k Moriartymu odkazují. Někde byste setkání s touto legendární postavou možná nečekali! 

Gaiman přehodil role

Neil Gaiman Foto: FOTO: Wikimedia Commons

Neil Gaiman. Foto: FOTO: Wikimedia Commons

Slavný fantasy spisovatel Neil Gaiman (Sandman, Koralina, Hvězdný prach) si s Holmesem a Moriartym pohrál ve své krátké povídce A Study in Emerald – Studie ve smaragdové. Role obou kanonických postav totiž přehodil. Moriarty je v tomto příběhu najat, aby vyšetřil vraždu, kterou pravděpodobně spáchal – překvapení – Sherlock Holmes společně s doktorem Watsonem.

Sherlock se v tomto příběhu podepisuje jako Rache. To je narážkou na Doylovu Studii v šarlatové, kde vrah napsal slovo Rache (německy pomsta) poblíž těla oběti. Gaiman za Studii ve smaragdové získal cenu Hugo Award.

Padouch v Lize výjimečných

Moriarty v Lize výjimečných

S rolí padoucha je však James Moriarty spojen v Lize výjimečných. Snímek se Seanem Connerym, Petou Wilson a Shanem Westem inspirovaný stejnojmenným komiksem Alana Moora vznikl v roce 2003. A Moriarty, pod přezdívkou Fantom, se v něm snaží rozpoutat světovou válku. Kdo stojí proti němu? Nu takoví kádři jako Tom Sawyer, Kapitán Nemo nebo upírka Mína Harker.

Hologram ve Star Treku i Futuramě

Profesor Moriarty ve Futuramě

Holografická simulace profesora Moriartyho se objevila ve Star Treku: Nová generace, a to konkrétně v epizodách Elementary, Dear Data a Ship in the Bottle. Stalo se tak poté, kdy Laforge požádá počítač, aby vytvořil protivníka androidovi jménem Data. Výsledkem je holografický Moriarty, jenž má Datovy znalosti. Ve Futuramě můžete profesora Moriartyho zahlédnout v epizodě Kif Gets Knock Up a Notch, kdy vyjde z Branniganovy lodi Nimbus po boku Attily, Jacka Rozparovače a zlého Abrahama Lincolna.

Velkou pecku ohledně Moriartyho pro fanoušky připravili i přímo tvůrci seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Jakou? Budete překvapeni!

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte už ve středu  20.15 na Prima love.

Šárka Novotná

Článek

Sherlock Holmes: jak prosté, dostal facku Foto:

Závislosti Sherlocka Holmese byly vždy smrtelné - drogy, nebezpečí a krásná žena

Sherlock Holmes slaví svůj první střízlivý rok a Joan Watson přemýšlí, čím mu udělat radost. Sám tvůrce kanonického Sherlocka, ale i autoři pozdějších adaptací...

Článek

Článek

Sherlock Holmes: Jak prosté Foto:

Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock Holmes: Jak prosté, to je seriál, který Prima love vysílá každou středu ve 20.15. Fanoušci série s originálním názvem měli nedávno šanci zeptat se jeho tvůrců na...

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (9)
Big Ben, seriál Foto:
00:30 02:30
51%
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016