Sherlock přivítá novou postavu. Kdo byl Gregson v původních příbězích?

Více pozornosti se v tomto díle Jak prosté upírá na jednu z vedlejších, leč stálých, postav – inspektora Thomase Gregsona. Než zjistíte, o co jde, připomeňte si, jakou roli měl Gregson v původních počinech Artura Conana Doyla!

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Kde že byl?

Takže za prvé. Zatímco scenáristé Sherlock Holmes: Jak prosté pojmenovali šéfa 11. okrsku Thomas Gregson, původní charakter má jméno Tobias. S Tobiasem Gregsonem se přitom fanoušci holmesovských příběhů mohou potkat už v prvním Doylově majstrštyku Studie v šarlatové. Později vystupuje v dílech Řecký tlumočník (1893), Vila Vistárie (1908) a naposledy pak v povídce Rudý kruh, která vyšla v roce 1911.

Jaký byl?

Co se osobních charakteristik týče, Watson popisuje Gregsona jako otrlého a chladného muže. Sám Holmes ho zas dokonce označil za nejchytřejšího ze Scotland Yardu, i když slavný detektiv neměl nikdy o Scotland Yardu valné mínění. Nicméně Gregson schopnosti výstředního, leč geniálního Holmese uznává. A nesmíme zapomenout, že Tobias Gregson má taky řádnou dávku kuráže, což prokázal třeba v potyčce se zločincem ve zmíněné povídce Rudý kruh.

Sherlock Holmes - nová postava Gregson Foto: Sherlock Holmes - nová postava GregsonFoto: archiv Prima

Jaký je?

Scenáristé Jak prosté, jak jinak, charakter Gregsona poněkud překopali. Kromě jiného křestního jména mu přidělili i jinou národnost – je to Amík jak vyšitý. Nicméně s Sherlockem Holmesem se Gregson poprvé opravdu potkal ve Velké Británii, kam byl pracovně vyslán. A jak už to (často) u moderních seriálových policistů bývá, Gregsonovi jeho práce jaksi ničí osobní vztahy.

Co ho čeká v dalším díle třetí řady seriálu Jak prosté?

Uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Sběratelé kostí Foto:
23:10 00:05
84%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TVBáječný den Foto:
20.15
DNES V TVČasový kód Foto:
22.30
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVLetem světem Foto:
20.00

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016