Sherlock Holmes: Jak začínala Kitty Winter v příběhu A. C. Doyla?

Sherlock Holmes: Kitty Winter a Watsonová Foto: Sherlock Holmes: Kitty Winter a WatsonováFoto: archiv

S počátkem třetí série Jak prosté vtrhla do seriálu nová Sherlockova kolegyně – mladá Britka Kitty Winter. Víte však, kdo byla Kitty v původním příběhu Arthura Conana Doyla?

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Nebezpečný baron

Kitty Winter najdete v povídce Vznešený klient, kterou Arthur Conan Doyle vydal v roce 1924 v knize Z deníku Sherlocka Holmese. O co v ní jde? Nu, Sherlock je kontaktován s prosbou o překažení sňatku dcery generála Mervilla Violet s velice podivným hrabětem Grunerem. Šlechtic je známý tím, že jeho bývalé ženy zemřely za velice podivných okolností. Gruner však Violet naprosto okouzlil a všechno směřuje k obávané svatbě…

Zraněná přítelkyně

Holmes se během práce na případu seznámí s baronovou bývalou milenkou Kitty Winter, která lační po pomstě. Baron jí totiž zničil život. Mladá žena Holmesovi prozradí, že baron si vede knihu, kam píše své “milostné zářezy”.

Sherlock Holmes: Kitty Winter Foto: Sherlock Holmes: Kitty WinterFoto: archivA detektiv s neocenitelným pomocníkem Watsonem se ji tak snaží získat. Sama Kitty pak pomsty dosáhne ve chvíli, kdy chrstne baronovi do obličeje kyselinu a totálně ho znetvoří. Nakonec pak, vzhledem k polehčujícím okolnostem, dostane minimální trest.

Existuje i film

Povídka Vznešený klient neunikla ani tvůrcům slavné série televizních filmů s Jeremym Brettem v hlavní roli. A má pěkně napínavou atmosféru.

http://www.csfd.cz/film/246340-vzneseny-klient/komentare/

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

- nov

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Ohnivý kuře Foto:
17:25 18:45
43%
DNES V TVPatnáctidílný detektivní seriál V.I.P. vraždy sledujte každou neděli ve 20.15 na Primě  Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVAir America Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016