Role v Černé punčoše ho stála kariéru!

Černá punčocha Foto: Černá punčochaFoto: All

Vraždil ženy, které ho nerespektovaly. Černou punčochou. Kriminální film Černá Punčocha patří mezi nejčastěji reprízované filmy, mimo jiné proto se role vraha stala pro Milana Karpíška osudnou. Táhla se s ním zbytek jeho kariéry.

Kriminálku Černá punčocha uvidíte na Prima love ve 20.15 v sobotu. Zatímco se běžný den v životě krejčího Mikiho zdál každému muži ideální, jelikož se neustále pohyboval mezi krásnými ženami, on to viděl z jiné stránky. Tyto krásné ženy přeměřoval, špendlil na nich šaty, dotýkal se jejich těl, ale ani jedna ho nechápala jako muže. Toho muže, s kterým prožíváte něco víc než historky u kafe. Jeho touhy jsou nenaplněné, přes den pomáhá ženám stát se krásnými, v noci je pronásleduje a škrtí černou punčochou.

Jedno dušení černou punčochou se natáčelo pět dní

Když Otakar Fuka, režisér Černé punčochy, hledal tvář pro jeho hlavního hrdinu, vypomohl mu Lubomír Lipský. Fuka totiž hledal dokonalého herce, který ovšem není známý. A tak z úst pana Lipského padlo jméno jeho kamaráda Milana Karpíška, oblastního zpěváka, který zpíval v opavském divadle. Roli Mikiho bral extrémně vážně, jedna z jeho filmových obětí, herečka Olina Hrubá, se nechala slyšet, že pan Karpíšek roli bral tak vážně, že se ho kolikrát i bála. A to se scéna, kdy ji krejčí škrtí, natáčela celých pět dní!

Olina Hrubá také nepatřila mezi profesionální herečky, většinu času se živila jako vizážistka Karla Gotta a Jiřiny Bohdalové, režisér si ji vybral ale hlavně proto, že byla atraktivní svou vysokou souměrnou postavou a blond hřívou.

Článek

Rudolf Hrušínský jako major Kalaš Foto: Archiv Blanky Kovaříkové

Vrah skrývá tvář. Skvělá detektivka pro milovníky Hrušínského a majora Kalaše

Temná atmosféra zdecimovaného poválečného venkova, postava nekompromisního majora Kalaše, plejáda známých herců a nejspíše také původ ve skutečném pátrání po sériovém ...

Když jste až příliš dobrý herec

Nicméně role  vraha s černou punčochou se Milanovi Karpíškovi kvůli častým reprízám vryla pod kůži chtě nechtě. Lidé na něj na ulici pokřikovali "vrahu" a ani jeho divadelní kolegové se nedrželi zkrátka. A možná ani proto nedostával od režisérů příliš mnoho filmových nabídek. Jak asi musí být příjemné zapsat se do paměti lidí jako úchylný vrah? Podle jeho přátel to bral s nadsázkou.

Podívejte se na slavnou českou kriminálku Černá punčocha na Prima love v sobotu ve 20.15.

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben I (1)
Big Ben, seriál Foto:
15:45 17:45
6%
DNES V TVDny a noci s nepřítelem Foto:
20.15
DNES V TVCizinka Foto:
22.15
DNES V TVMáme rádi Česko Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.00
DNES V TVĎábel nosí Pradu Foto:
20.15
DNES V TVBreakheartský průsmyk Foto:
22.30

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016