Prima love slaví šesté narozeniny: 5 seriálových žen, které má cenu obdivovat!

Chůva k pohledání galerie - Obrázek 4 Foto: Chůva k pohledání galerie - Obrázek 4Foto: All

Televizní kanál Prima love vznikl 8. března roku 2011 na Mezinárodní den žen. Prima love tak oslaví šest let své existence, kdy vás zásobuje seriály a zamilovanými filmy všeho druhu. Podívejte se na 5 důležitých seriálových ženských postav!

Prima love začala poprvé vysílat 8. března, tedy na Mezinárodní den žen, který oficiálně stanovila Organizace spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908 (které demonstrovaly pravidelně každou neděli). Od roku 1911, kdy byl poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA, mezi jeho cíle patřilo i volební právo žen. Od roku 1975 je tento svátek spojován také s mezinárodním dnem solidarity  žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. 

Svátek všech žen na 8. března se ustálil až po první světové válce pod vlivem velké demonstrace v Petrohradě roku 1917 po únorové revoluci. 

A jakých žen si vážíme z Prima love nejvíce?

Sběratelé kostí, Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová, 3 Foto: Sběratelé kostí, Dr.Temperance (Kůstka) Brennanová, 3Foto: All

Kůstka = chytrost

Dr. Temperance Brennanová je krásnou kombinací intelektuálního, nepřístupného mimoně s ženskou zranitelností, kterou musíte postupně po slupkách odkrývat. Po příchodu Bootha se na konci první sérii Sběratelů kostí dostáváme k první zajímavé vrstvě osobnosti seriálové antropoložky. Možná proto, že Kůstka nedává nic zadarmo. O to víc si jí musíte cenit.

Sherlock Holmes: Lucy Liu Foto: Sherlock Holmes: Lucy LiuFoto: All

Dr. Watsonová = odvaha

Kdo to kdy viděl, aby dr. Watson nosil v jakékoliv adaptaci Sherlocka Holmese sukni. V té americké se toho naštěstí nebáli. Sherlocka umístili do New Yorku a dohled nad ním provádí Američanka asijského původu. Doktorku Watsonovou hraje Lucy Liu, která svým pohlavím v seriálu rozvířila společenskou diskuzi. Lucy Liu je už třetím rokem Watsonovou, ale také režisérkou několika dílů Sherlocka Holmese: Jak prosté.

Castle na zabití III - Obrázek 1  Foto: Castle na zabití III - Obrázek 1 Foto: All

Beckettová = racionalita

Kate Beckettová je úspěšnou vyšetřovatelkou dobře promyšlených vražd. Tvrdá a neústupná žena, která se nechává unést pouze svou racionalitou – do doby, dokud jí do života nevkročí nevycválaný spisovatel Castle. A ač by se to dalo čekat, Beckettová rozhodně není ta, která by bohémskému umělcovi padla ihned do náruče. V této dvojici pevně drží otěže právě ona.

Jak jsem poznal vaši matku - Barney a Robin Foto: Jak jsem poznal vaši matku - Barney a RobinFoto: archiv Prima

Robin = akce

Robin ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku je ráznost sama. Ničeho se nezalekne, její kariéra je pro ni všechno. Jako moderátorka televizní talkshow musí projít lecčím, ale vždy jde do všeho po hlavě. I když je její osobní život někdy více než zamotaný, vždy má v sobě víru, že vše dopadne tak, jak má.

Chůva k pohledání hl. foto Foto: Chůva k pohledání hl. fotoFoto: All

Fran = humor

Fran je zkrátka Chůvou k pohledání, která dokáže své nedostatky osvětlit tak, aby vypadaly jako přednosti. Začínala jako chůva, končí jako panička dokonalého manžela. A její hlavní zbraní je perfektní humor, kterým oplývají pouze intelektuální jedinci. Intelekt a zábava Fran rozhodně nechybí.

Chůvu k pohledání několikrát denně každý den.

Sherlocka Holmese: jak prosté můžete sledovat pravidelně ve středu ve 20.15 na Prima love.

Na Sběratelé kostí se můžete podívat v premiérové řadě na konci března! Zůstantě s námi!

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
22.45
DNES V TVBeowulf a Grendel Foto:
22.25
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016