Poslední konspirační teorie o smrti princezny Diany, může za to armáda?

Diana  Foto: Diana Foto: All

Uběhlo šestnáct let od smrti princezny všech srdcí, Diany. A stále se objevují nové konspirační teorie o tom, jak Lady Di zemřela, nebo naopak nezemřela. Poslední teorie se objevila v srpnu tohoto roku...A vy máte šanci v neděli ve 20.15 sledovat filmovou rekonstrukci Diana: poslední cesta.

Vyšetřování dopravní nehody v jednom z pařížských tunelů, kde zemřela princezna Diana a její snoubenec Doddy Al Fayed, jasně ukázalo na vinu řidiče, který překročil rychlost. Řidič Henri Paul jel rychlostí mezi 95 a 110 km/h, čímž překročil povolenou rychlost a  automobil narazil do zdi na pravé straně, odrazil se a čelně narazil do pilíře, který podpíral střechu tunelu. Ve voze byl také osobní strážce Trevor Rees-Jones.

Dodi Al Fayed a řidič Henri Paul zemřeli okamžitě, zatímco Dianu museli vyprostit z trosek. V nemocnici podstoupila rozsáhlou operaci srdce, ale zranění byla tak závažná, že během operace museli lékaři konstatovat její smrt.

Diana - královna srdcí

Smrt na pokyn prince Filipa

S tragickou smrtí svého syna Dodiho Fayeda se nemůže vyrovnat hlavně jeho otec, jež v roce 2006 přímo v britském tisku obvinil ze smrti Diany a jeho syna prince Filipa, manžela britské královny Alžběty II. O atentáu prý věděla královna, Dianin manžel princ Charles i tehdejší britský premiér Tony Blair.  Podle Fayeda na zinscenované autonehodě spolupracovaly britská a francouzská tajná služba. Fayed vypovídá, že poznal fotografa, který seděl ve Fiatu Uno, jež krátce po nehodě v pařížském tunelu zmizel. Za dva roky bylo tělo fotografa nalezeno ve shořelém autě. Al Fayed z toho vyvozuje, že se fotograf zúčastnil spiknutí, a pak byl zlikvidován, protože "věděl příliš mnoho".

Dianě se vymstil boj proti minám

Jedna konspirační teorie dokonce tvrdí, že Diana se jako bojovnice za lidská práva nehodila zbrojařským firmám. Její kampaně proti minám se jí prý nakonec vymstily.

Dianu zabila tajná služba MI6

Mezi Brity koluje teorie, která tvrdí, že Diana byla tajnou službou vyslýchaná. To by vysvětlovalo i fakt, že pár let před Dianinou smrtí se objevily v médiích její odposlouchané telefonní rozhovory s přítelem Jamesem Gilbeyem. Tajná služba usoudila, že princezna Diana představuje hrozbu pro trůn, a tudíž ohrožuje stabilitu Velké Británie. A tak ji zlikvidují.

Nejnovější konspirace mluvi o armádě

Znovuotevření případu smrti Lady Di letos v srpnu přiživilo další teorie. Podle médií je ale hlavní důvodem, proč je vyšetřování znovu otevřeno, dopis, který poslali vyšetřovatelům rodiče manželky bývalého vojáka britské armády. Někdejší odstřelovač se s manželkou sice rozvedl, ale údajně se jí nezapomněl pochlubit, že ví, kdo stojí za smrtí princezny Diany.

Diana: Poslední cestaDiana: Poslední cesta

Na Prima love uvidíte v neděli ve 20.15 film Diana: poslední cesta, která dokumentuje její poslední okamžiky. V hlavních rolích uvidíte bývalou hvězdu seriálu Dr. House, Jennifer Morrisey.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVŽivot naplno Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.15
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TV
20.15
DNES V TVÚnos z vězení Foto:
22.50
DNES V TV
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.55
DNES V TV
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016