Oliver: záskok za šéfa mu nastartoval kariéru!

Jamie Oliver - profil Foto: Jamie Oliver - profilFoto: isifa.com

Jamie Oliver před lety zaujal britské divačky svou roztomilostí a přístupem k jídlu. A to nejen proto, že skvěle vaří. Po letech, kdy se ukazoval na obrazovce, vydával kuchařky a otevíral nové a nové restaurace, se dal na politiku. Chce, aby měl každý právo na zdravou stravu.

Jméno James Trevor Oliver zná v Essexu každý, my ostatní ho známe jako kuchaře bez čepice. Takový je Jamie Oliver, který dokázal vaření dát civilnější projev, a možná proto si ho lidé zamilovali. Rád se dotýká jídla a miluje hlavně to čerstvé.

Svoje budoucí povolání (dnes už bychom to mohli nazvat rovnou jako poslání) si nevybral, vaření si ho vybralo samo. V roce 1975 se matce Sally a otcovy Trevorovi, kteří provozovali v Essexu vyhlášenou kriketovou hospodu, narodil Jamie. V kuchyni se začal otáčet už jako malý, chodil s otcem nakupovat suroviny, učil se poznávat správné chutě.

Poté, co vystudoval hotelovou školu Westminster Catering College, nastupuje k Antoniu Carlucciovi legendě italské kuchyně v Británii. Po roce u Carluccia dostal vytouženou práci v River Café, slavné londýnské restauraci na břehu řeky Temže, již vlastní dvě slavné šéfkuchařky Rose Gray a Ruth Rogers. V té době mu bylo pouhých dvacet let.

Záskok za šéfa mu nastaroval kariéru

Jamie vaří rychlovky: Jamie miluje všechno čerstvé

Přestože měl už tak dost našlápnutou kariéru, důležitý bod zlomu teprve přišel. V jednu chvíli se během televizní reportáže udělalo v restauraci, kde pracoval, jeho kolegovi špatně a Jamie ho zastoupil. Jeho roztomilá upovídanost a nadšení, s jakým mluví o jídle, okouzlilo zhruba pět dalších televizních produkcí. Ty mu hned poté nabídly vlastní kuchařskou show!

Jamie Oliver od té doby každý rok natočí jednu sérii své kuchařské show, vy teď můžete sledovat na Prima love v 17.30 jeho show Jamie vaří super rychlovky. V posledních letech se však snaží bojovat za to, aby všichni měli možnost přežít. Jak to myslí? Jamie se vydal do Ameriky, kde už několikátá generace nevaří. Vystačí si s polotovary plnými soli a nebezpečných potravinových přídavků, které způsobují obezitu celé populace...

Článek

Jamie Oliver - Obrázek 1

Michelle Obama podporuje Jamieho Olivera

V Británii si prý nepřejí „dobrou chuť“. Zlí jazykové říkají, že není k čemu. To se ovšem podařilo vyvrátit jednomu jedinému kuchaři na světě. Jamie Oliver se po světovém ...

Článek

Jamie Oliver

Jamie vám uvaří už dnes zdravou rychlovku!

Jamie Oliver navazuje na fenomenální úspěch své show o vaření „Jamieho rychlovky“ a ještě zvyšuje tempo. Pořad Jamie vaří super rychlovky je ideální zásobník nápadů pro ...

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Sběratelé kostí Foto:
21:15 22:15
17%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016