Nejkurióznější diety? Tasemnice, arzenik i slavný korzet

Alžběta Bavorská, řečená Sissi, byla nošením korzetu pověstná Foto: Alžběta Bavorská, řečená Sissi, byla nošením korzetu pověstnáFoto: Wikimedia Commons

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve středu od 20:15 na Prima love.

Vraždu v restauraci s bio pokrmy tentokrát řeší Jane Rizzoli a Maura Isles. Někdo se tu předávkoval insekticidy… Než s oběma dámami vyřešíte i tento „kulinářský“ případ, mrkněte na nejbizarnější diety v dějinách. Ani jedna není pro gurmány, pozoruhodné však je, že má mezi nimi zastoupení i prudký jed a paraziti.

Starý dobrý arzenik

Arzenik nebyl populární jen u zločinců, kteří jím trávili nebohé oběti, svého času se s ním i hublo – a to bez legrace. V 19. století byly k dostání například pilulky s arzenikem, o němž se povídalo, že urychluje metabolismus. Ti, kdo chtěli s těmito pilulkami zhubnout a zobli si víc než doporučenou dávku, riskovali otravu, o dalších nebezpečných účincích jedu nemluvě.

Za štíhlostí s tasemnicí

Je to k nevíře, ale lidé v touze být co nejštíhlejší dobrovolně absolvovali i takzvanou „tasemnicovou“ dietu. Uživatelé spokli zárodky tasemnice, nechali ji ve střevech vyrůst a konejšili se tím, že nakonec snědí pilulku proti parazitům a bude pokoj. Jenže taky trpěli průjmy, zvraceli a vystavovali se vyššímu riziku demence, či epilepsie. Obskurní metoda měla i minimálně jednu velmi slavnou uživatelku – operní pěvkyni Marii Callas.

Klidně si dám hamburger aneb tasemnice to jistí... Foto: GoogleKlidně si dám hamburger aneb tasemnice to jistí...Foto: Google

Jen rozžvýkat

Sice o něco méně nebezpečnou, ale i tak velmi podivnou dietou, byl takzvaný Fletcherismus. Zpopularizoval ji Američan Horace Fletcher. Tajemství? Všechno jídlo jste pouze rozžvýkali a vyplivli. Fletcher i doporučoval, jak dlouho se má jaké jídlo žvýkat, a vězte, že s tímto životním stylem byste obědvali pěkně dlouho.

Prolévání octem

Ocet, ocet a ještě jednou ocet. To prosazoval počátkem 19. století třeba Lord Byron. Zastánci diety krom vysněné štíhlosti dostali navrch – opět – průjmy a zvracení. Nicméně dieta to prý byla dost populární, byť o chutnosti se dá pochybovat.

Octová dieta aneb proti gustu... Foto: Wikimedia CommonsOctová dieta aneb proti gustu...Foto: Wikimedia Commons

Vata v žaludku

I dnes se čas od času propírá obskurní dieta, v rámci níž údajně, hlavně modelky, polykaly vatové tampony zalité pomerančovým džusem. Efekt? Především zahnání pocitu hladu bez toho, aby člověk přibral. Výživová hodnota nulová.

Další díl Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve středu od 20:15 na Prima love.

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Alexander Hemala Foto:
03:25 04:15
87%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
22.45
DNES V TVBeowulf a Grendel Foto:
22.25
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016