Může být i rozvod po francouzsku šarmantní?

Rozvod po francouzsku Foto: Rozvod po francouzskuFoto: All

Paříž je město lásky, říká se. Většina turistů se neochvějně líbá pod Eiffelovou věží a spřádá plány na to, jak strávit se svojí druhou polovičkou zbytek života. Jak vypadá francouzský život v praxi, to vám ukáže Naomi Watts a Kate Hudson ve filmu Rozvod po francouzsku.

Když se dvě Američanky chystají do Evropy, musí to být minimálně obrovská konfrontace dvou kultur. Překvapivě zrovna Roxeanne to zvládla. V Paříži si našla manžela a čeká s ním dítě. Město lásky však ne vždy musí znamenat monogamii, jak rychle pochopila. Její sestra, kterou hraje rozvášněná Kate Hudson, ji přijede podpořit v těch nejtěžších chvílích, kdy se Naomi rozvádí a čeká prvního potomka.

Komedie o rozvodu?

Dvě Američanky v konfrontaci s pařížskými intrikami, lidskými vášněmi a stylem života: výsledkem je komedie o odlišných zvycích, mravech, vztazích k penězům a sexu.

Kate Hudson je v Rozvodu po Francouzsku velice rozverná

Rozvod po francouzsku přináší inteligentní zábavu o kontrastech mezi oběma národy – v morálce, milování, jídle, pití a stolování, v celém životě. Režisér a spoluscenárista James Ivory natočil komedii s lehkým morálním podtextem, kterou prosvětlily Kate Hudson a Naomi Watts v rolích sester Walkerových a také Glen Glose v roli Olivie.

Jaké to je milovat Francouze?

Přestože rozvod visí ve vzduchu, nevycválané Kate Hudson nepůsobí problémy zamilovat se do strýce sestřina manžela. Francouzi jsou na první pohled vřelí, na ten druhý si chrání svoji rodinu. Rodinný skandál se s jejich románkem dále vyvíjí a americký idealismus a nepotlačitelný duch sester Walkerových se střetává s francouzskou rafinovaností, intrikami a neústupným racionalismem rodiny Persandových, která zplodila darebáka Charlese-Henriho. Předmětem sporu je také obraz v hodnotě kolem milionu dolarů, který vlastní Naomi Watts. A pak – docela náhle – zločin z vášně přeruší veškeré kulturní střety a otevírá nové možnosti pro vzájemné porozumění...

Jak vypadá takový bláznivý rozvod a co jsou Francouzi vlastně zač? To uvidíte na Prima love v pátek ve 20.15!

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Alexander Hemala Foto:
03:10 04:00
29%
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TVBáječný den Foto:
20.15
DNES V TVČasový kód Foto:
22.30
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVLetem světem Foto:
20.00

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016