Kůstka řeší vraždu čarodějnice. Mrkněte na ty nejznámější z popkultury

Sabrina - mladá čarodějnice Foto: Sabrina - mladá čarodějniceFoto: Distributoři

Po vrahovi ženy, jež byla údajně čarodějnicí, pátrají Kůstka a Booth v úterním díle Sběratelů kostí. Kdo jí šel po krku? Téma čarodějnictví a magie láká scenáristy i spisovatele spoustu let. O salemských procesech už jsme psali, tentokrát se seznamte s nejslavnějšími čarodějnicemi popkultury.

Hororový Eastwick

Jedna z klasik Hollywoodu 80. let. Trojka hereckých hvězd první velikosti – Michelle Pfeiffer, Susan Sarandon a Cher zde ztvárňují čarodějky Alexandru, Sukie a Jane, které si na maloměstě v Nové Anglii vysní „ideálního muže“. Náhle do města přijíždí tajemný Darryl Van Horn (Jack Nicholson) a spustí se řetězec událostí, které vedou k tragédii… Snímek natočil George Miller na základě románu Johna Updika a slavil velký úspěch. A „Ďábel“ Jack Nicholson je v něm prostě ďábelský.

Parta z Harryho Pottera

Tady je opravdu z čeho vybírat. J. K. Rowling se svou ságou o čaroději Harry Potterovi dobyla srdce milionů fanoušků fantasy po celém světě a díky ní ožila na papíře a později i na filmovém plátně celá banda více či méně sympatických čarodějnic. Jednou z nejslavnějších je určitě Minerva McGonagall, moudrá profesorka (ve filmu ztvárněná výbornou Maggie Smith). Další pak Hermiona v podání Emmy Watson. A pozornost poutá i šílená Bellatrix Lestrange. Té dala podobu talentem pro (nejen) excentrické role pověstná Helena Bonham Carter. Nelze zapomenout ani na maminu Molly bijící se za svou rodinu.

Kouzelné sestry

ČarodějkyČarodějky

Na čarodějnické téma zabrnkal také seriál Čarodějky. Sestry Phoebe (Alyssa Milan), Piper (Holly Marie Combs) a Prue (Shannen Doherty) vlastní knihu kouzel, bojují s démony a ještě jsou u toho vtipné. Každá disponuje speciální vlastností – Prue telekinetickými schopnostmi, Piper umí zmrazit čas a Phoebe zas vidí do budoucnosti. Později do seriálu přišla i čtvrtá „nevlastní“ sestra Paige v podání Rose McGowan. A to poté, co tvůrci vyrazili Shannen Doherty a Prue nechali v seriálu zemřít. V Čarodějkách hostovala i Kaley Cuoco, kterou můžete vídat v Teorii velkého třesku na Prima Cool jako Penny.

Nejslavnější československá

Není možné opomenout ani Dívku na koštěti s půvabnou Petrou Černockou v roli čarodějnické poškolačky Saxány. Snímek z počátku 70. let stále disponuje slušnou zápletkou, porcí vtipů i legendární titulní písní, kterou nazpívala právě Černocká. Té bylo v době natáčení 22, ačkoliv filmová Saxána po svém rozkmotření s kouzelným světem zřejmě nastoupila do deváté třídy.

Mladá čarodějnice

Popularitu získala i Sabrina: Mladá čarodějnice. Ta žije v domě s dvěma pološílenými tetičkami, mluvícím kocourem a vyrovnává se skoro se vším, s čím se může teenegerka, která je „tak trochu mimo“, vyrovnávat. Mimochodem Sabrininin kocour se jmenuje Salem a délka jedné epizody je celkem krátká. Má pouze 22 minut. Seriál můžete sledovat na Prima Love.

Sběratele kostí uvidíte v úterý ve 21:20 na Prima love.

(-nov)

Článek

Sběratelé kostí VII (10) - Obrázek 3

Sběratelé kostí představí kompulzivní poruchu v praxi

Dr. Brennanová nás v dalším dílu opět zasvětí do tajů forenzní antropologie. Kůstka vysvětlí chování lidí s obsedantně kompulzivní poruchou, s kterou se mimochodem poměrně ...

Článek

Americký úspěšný seriál Sběratelé kostí

Sběratelé kostí: Kdo jsou kolegové Kůstky a Bootha?

Jsou s vámi už osmou sérii – Kůstka, Booth a jejich kolegové a kolegyně. O představitelích ústřední dvojice už jsme psali, kdo ale ztvárnil jejich parťáky? Mrkněte na ...

Článek

Sběratelé kostí VII (4) - Obrázek 7

Sběratelé kostí: Top 5 míst k hledání mrtvol

Kůstka hledá zbytky těla i v latríně, a ta asi nepatří mezi nejlepší místa k práci... Ale ona má prostě smůlu, seriál Sběratelé kostí jí dává zabrat. Přesvědčte se sami!
Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Právem odsouzeni Foto:
20:15 21:15
60%
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016