Kráska ze Hry o trůny, Natalie Dormer, získala i Sherlocka Holmese!

Koláž Irene Adler Foto: Koláž Irene AdlerFoto: All

Specialistka na osudové ženy – tato charakteristika se hodí na Natalii Dormer dokonale. Britská herečka, která příští měsíc oslaví své 32. narozeniny, září jako Irene Adler v Sherlock Holmes: Jak prosté.

A není divu – s rolemi velkých žen má bohaté zkušenosti. Seznamte se s dalšími velkými postavami její kariéry. Všechny zvládla skvěle.

V kůži Anny Boleynové

Je hezká, nebo podivná? O to se přeli fanoušci seriálu Tudorovci poté, co se objevila jako Anna Boleynová, pravděpodobně nejslavnější z šesti žen Jindřicha VIII. Ženu, kvůli které se Jindřich komplikovaně rozvedl a nakonec ji stejně poslal na popraviště, ztvárnila právě Natalie.

Natalie Dormer: Tudorovci

A velmi brzy diváky přesvědčila nejen o svém půvabu, ale i o hereckých schopnostech a velké porci charismatu. Ačkoliv její Anna přišla o hlavu už na konci druhé série, Natalii se právě skrze tuto postavu otevřely dveře k dalším významným rolím osudových žen. A mimochodem – skutečná Anna byla údajně také spíš netypicky než klasicky krásná.

Živá, mrtvá, Vyhaslá

Další role ženy s velkým Ž ji čekala v britské mysteriózní minisérii The Fades – Vyhaslí. Natalie zde hraje dívku Sarah se speciálními schopnostmi, která se snaží po boku podobně nadaných přátel zabránit zničení světa takzvanými Vyhaslými – dušemi, které po smrti nepřešly „na druhou stranu“.

Natalie Dormer: Vyhaslí

 

A bloudí světem, nepozorovány většinou jeho obyvatel. Sama Sarah v podání Natalie se už v prvním dílu též stává duší, která nemůže dál, proti zlu však bojuje i posmrtně. A zároveň se trápí steskem po svém muži, který zůstal ve světě živých.

Zvláštní Hra o trůny

Fanoušci fantasy si Natalii Dormer užívají i v seriálu HBO Hra o trůny. Jako šlechtična Margaery Tyrell, „náhradní“ manželka krále „Joffreyho“, má zřejmě postranní úmysly a korunovaného psychopata si hezky omotává kolem prstu.

Natalie Dormer: Hra o trůny

 

Co má v plánu její Irene Adler se Sherlockem? To rozlousknou už následující dva díly v závěru první série Sherlock Holmes: Jak prosté! A půjde o velké překvapení.

Perlička na závěr! Nejnověji na sebe sexy Britka upozornila během udílení SAG Awards Fashion svým punkovým účesem – má totiž vyholenou půlku hlavy. A ačkoliv se nejedná o osobní rozmar, ale nutnost kvůli roli filmařky Cressidy v aktuálně roztočeném blockbusteru Hunger Games: Mockingjay, Natalie si netradiční „sestřih“ velmi pochvaluje. Googlujte!

Sledujte na Prima love sérii Sherlocka Holmese: Jak prosté! Každou středu ve 20.15!


Článek

V Sherlock Holmes: Jak prosté hraje Irene herečka Natalie Dormer Foto:

Znáte Irene Adler z Sherlock Holmes: Jak prosté?

Minule jsme psali o těch, co inspirovali Arthura Conana Doyla při psaní postav Sherlocka Holmese i Moriartyho. Skutečný předobraz má však zřejmě i Irene Adler. Seznamte...

 

Článek

Setkání s Irene bude pro Sherlocka bolestivé Foto:

Irene Adler – osudová žena Sherlocka. Které herečky ji ztvárnily?

Ačkoliv je Holmesovi (svým způsobem) blízká právě ženská verze Watsona, a fanoušci jen čekají, kdy se ti dva dají dohromady, je tu ještě jiná žena – brilantní Irene Adler...

 

Článek

Sherlock Holmes: jak prosté, dostal facku Foto:

Závislosti Sherlocka Holmese byly vždy smrtelné - drogy, nebezpečí a krásná žena

Sherlock Holmes slaví svůj první střízlivý rok a Joan Watson přemýšlí, čím mu udělat radost. Sám tvůrce kanonického Sherlocka, ale i autoři pozdějších adaptací...

Šárka Novotná

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016