Krasavec z Myšlenek zločince je plod zakázané lásky

Derek Morgan v sauně Foto: Derek Morgan v sauněFoto: archiv Prima

Speciálního agenta Dereka Morgana z Myšlenek zločince jen tak nepřehlédnete. Bývalý model a herec je mulat, jehož jméno Shemar krásně vystihuje éru amerických hippies rodičů. Jméno tohoto dobře urostlého herce má speciální význam, za kterým stojí obrovské společenské rozdíly.

Představitel Dereka Morgana se narodil 20. dubna 1966 v Kalifornii. Shemar Francis Moore měl to štestí, že se narodil ve velice speciální čas. V době, kdy síla květin mávala celou Amerikou a celá západní společnost volala po světové lásce a míru. Éra hippies vznikla právě v polovině šedesátých let a Shemarovi rodiče se filozofickými myšlenkami a novodobým bojem proti rasismu nechali inspirovat i během dávání jména svému prvnímu potomkovi.

Jak uvádí sám herec na svých oficálních stránkách, za jeho exotický vzhled mohou geny jak od matky, tak od otce. Shemar má bílou matku (pochází z Kanady) a jeho otec je Afroameričan. I tak však jeho kořeny nejsou tak černobílé, jak by se mohlo zdát, v krvi mu totiž koluje krev amerických Indiánů a Irů.

Derek Morgan Foto: Derek MorganFoto: archiv Prima

Zakázaná láska

Přestože v dnešní době už potkáváme na každém americkém rohu míšence všechno druhu, ještě před pár desetiletími tomu bylo úplně jinak. Hnutí hippies se snažilo bořit veškeré sociální a společenské stereotypy a mýty. Byla to také doba, kdy bílá majorita společnosti konečně uznala, že jejich černí spoluobčané jsou si s nimi rovni. I to zapříčinilo, že na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let se rozšířil trend partnerských svazků mezi rasami, ačkoliv to prakticky ve společnosti znamenalo pro takové jedince velké problémy (sociální revoluce se boužel nedějí ze dne na den).

Rodiče amerického herce Sherrod a Marylin se ovšem rozhodli proti této nespravedlnosti bojovat. Svému potomkovi tak vytvořili jméno, které mělo poukázat na harmonii. Shemar vznikl spojením začátečních slabik jména otce She- a začátečních slabik matky Mar-. Shemar tedy znamená spojení jejich lásky a charakterů.

Podle Shemara po něm rodiče během dospívání nikdy nechtěli, aby si vybral, do kterého z dvou táborů se vydá. Přestože se v něm mísí bílá a černošská krev a vyrůstal v rodině s příbuznými, kteří byli hodně rozdílní. Shemar se často v rozhovorech zmiňuje, že obě dvě stránky má stejně rád.

Shemara Moora můžete pravidelně sledovat jako představitele Dereka Morgana v krimiseriálu Myšlenky zločince na Prima love ve 20.15!

Článek

Podaří se partě "chytrých hlav" dopadnout padoucha? Foto:

Myšlenky zločince: speciální jednotka bude chytat škrtiče

V pondělí večer na Prima love ve 20.05 kriminální seriál Myšlenky zločince. Elitní tým FBI zaměřený na profilování je požádán o pomoc s dopadením škrtiče, který udeřil už...

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016