Kopečkovic na dovolené? Ne, to je Kůstka s Boothem na líbánkách!

Sběratelé kostí - Booth a Kůstka Foto: Sběratelé kostí - Booth a KůstkaFoto: All

Kůstka a Booth se v minulém dílu vzali a teď vyrážejí na líbánky! A rozhodně to nešidí – vybrali si Buenos Aires. Mrkněte na pár zajímavostí vážících se ke slavnému městu. Další díl premiérové řady seriálu Sběratelé kostí uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Tango

K Buenos Aires neodmyslitelně patří tango. Temperamentní tanec se provozuje na turistických zastávkách i mezi "obyčejnými" lidmi na takzvaných milonga scénách. Ostatně největší koncentrace "milong" je právě v Buenos Aires. Mimochodem – od roku 2009 je tento populární tanec součástí kulturního dědictví UNESCO.

Mix vlivů na talíři

A teď něco pro gurmány. Buenos Aires je známé svými obřími steaky. Co se dalších specialit týče, tak vězte, že nezapřou evropské kořeny (především vliv španělské a italské kuchyně). Populární jsou těstoviny (například cannelloni či ravioli), pizza (která se však v argentinském podání podobá spíš italskému calzone). Místní specialitou jsou i takzvané "sorrentinos", které vypadají jako větší ravioli a bývají plněné například šunkou nebo mozarellou.

Sběratelé kostí - líbánky Kůstky a Bootha Foto: Sběratelé kostí - líbánky Kůstky a BoothaFoto: All

Co se pití týče, tak z Argentiny pocházejí některá slavná vína a dát si můžete i Yerba maté, které se podává na způsob kávy a čaje, a tento poněkud hořký nápoj lze doladit mlékem a cukrem. Sladká tečka? Alfajor – sušenka s mléčným karamelem.

Růžový dům a Evita

Slavné památky? Třeba Casa Rosado neboli Růžový dům, což je prezidentské sídlo. Slavná je i Metropolitní katedrála, přístavní čtvrť La Boca nebo Třída 9. července – dlouhá 1,6 kilometru a hlavně 140 metrů široká. Na této ulici je i téměř 68 metrů vysoký obelisk.

Sběratelé kostí - i během líbánek vyšetřují Foto: Sběratelé kostí - i během líbánek vyšetřujíFoto: All

Slavná manželka prezidenta Juana Peróna Evita Perónová je pak pohřbena na hřbitově Recoleta v dobře zapečetěné hrobce. Tělo Perónové, kterou ve filmu Evita ztvárnila Madonna, bylo totiž už jednou uneseno do Evropy.

Co všechno z Buenos Aires spatří diváci v dalším díle Sběratelů kostí?

Uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Už jste viděli, jak to těm dvěma krásně slušelo na vlastní svatbě?

Článek

A už jsou konečně svoji Foto:

Konečně to přišlo. Kůstka se vdává!

Fanoušci, kteří vzali s povděkem vztah Kůstky a Boothe, který pár zpečetil už i dítětem, se mohou radovat! Kůstka a Booth do toho v úterním díle praští! Další díl seriálu...

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Wolffův revír II (5)
Wolffův revír II (5) Foto:
06:15 07:35
50%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.15
DNES V TVKde hnízdí smrt Foto:
22.55
DNES V TVDruhá šance Foto:
20.15
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016