Konec nejslavnější kabelky na světě? Jane Birkin chce nechat odstranit své jméno

Samatha a "birkinka" Foto: Samatha a "birkinka"Foto: hbo.com

Na předloktí už se vám nemůže houpat nic lepšího, než je právě kabelka Birkin. Na tuto nejslavnější kabelku se čeká na seznamu v průměru pět let a její nejlevnější verze vyjde zhruba na 155 000 korun. Ale múza nejznámější kabelky na světě, herečka Jane Birkin, chce své jméno nechat odstranit. Proč?

Jak říká Samanta v jednom z epizod Sexu ve městě, "Birkinka" není jen módní doplněk, Birkinka představuje sociální status nositelky daleko víc, než dům na pláži a bourák čítající více koní než jich závodí v Chuchli. Pokud už si totiž můžete dovolit kabelku Birkin od luxusní značky Hermés, můžete si dovolit naprosto všechno. S exkluzivitou módní dům Hermés počítá, a tak vyrábí různé kombinace barev, ale i materiálů. Společný prvek je vždy jasný: musí to být ta nejlepší a nejkvalitnější kůže.

A to je problém, s kterým nesouhlasí múza, jež podnítila ke vzniku této kabelky, a po které byla kabelka pojmenována. Éterická  vzezření zpěvačky a herečky z Anglie, Jane Birkin, kterou můžete znát hlavně jako majitelku smyslného hlasu ve slavné písni Je´taime, moi non plus, dává jasně najevo, že herečka žijící většinu života ve Francii, bude milovnicí zvířat a vášnivou propagátorkou jejich ochrany.

Hermès Matte Crocodile Birkin Bag – 120 000 dolarů. Legendární kabelka dostala jméno podle britské herečky a zpěvačky Jane Birkin. Krokodýlí varianta je osázená bílými diamanty Foto: Hermès Matte Crocodile Birkin Bag – 120 000 dolarů. Legendární kabelka dostala jméno podle britské herečky a zpěvačky Jane Birkin. Krokodýlí varianta je osázená bílými diamantyFoto: Business Factory

Neetické zacházení s krokodýly

Podle tiskové zprávy organizace PETA Jane Birkin nesouhlasí tím, aby kabelka, jež nosí její jméno po dlouhých třicet let, se nadále nazývala podle jejího přijímení. Hermés údajně k získání kůže porušuje evropské normy zacházení ze zvířaty. Podle PETA se jedná hlavně o krokodýly: "Poté, co byla Jane Birkin upozorněna na kruté praktiky porážky krokodýlů pro produkci kabelek Birkin, herečka požádala módní dům o to, aby nadále nepoužívali její jméno  k prodeji kabelek do doby, dokud nepřestane porušovat evropské normy postupů, které jsou potřeba pro výrobu kabelky."

Jak se zachová jeden z nejzámožnějších módních domů na světě k prosbě Jen Birkin ještě není známo. Bude to konec jedné slavné éry, kdy značka kabelky byla mnohdy slavnější než sama její nositelka? Kabelka Birkin je totiž jedna z nejsnáze rozpoznatelnějších kabelek na světě, která se ke smůle módního domu může pyšnit jednou z nejfrekventovanějších kopií prodávaných se na černém trhu.

Znáte příběh, jak vznikla kabelka Birkin?

Článek

50. léta jsou neodmyslitelně spjata s Marylin Monroe a jejími úžasnými ženskými křivkami. Byl by ale hřích nezmínit také krásky jako Brigitte Bardot nebo Grace Kelly Foto:

5 vývozů z Francie, které ovlivnily svět

Sladká Francie. Země, kterou sužují neustálé stávky, země, která má jako jediná úřad pro vyšetřování UFO. Zatímco celý svět se chystá do láskyplné Paříže, francouzské...

Článek

Hermès Matte Crocodile Birkin Bag – 120 000 dolarů. Legendární kabelka dostala jméno podle britské herečky a zpěvačky Jane Birkin. Krokodýlí varianta je osázená bílými diamanty Foto:

Nejdražší kabelky světa všichni vracejí. Důvod vás bude šokovat

Značka Hermès produkuje slavné kabelky Birkin. Pořídit je můžete od 250 000 Kč do milionu. Teď je ale lidé vracejí do obchodů.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Stanice právě nevysílá
DNES V TVDny a noci s nepřítelem Foto:
20.15
DNES V TVCizinka Foto:
22.15
DNES V TVMáme rádi Česko Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.00
DNES V TVĎábel nosí Pradu Foto:
20.15
DNES V TVBreakheartský průsmyk Foto:
22.30

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016