Kdo ze slavných sportovců je za mřížemi?

O.J. Simpson u soudu Foto: O.J. Simpson u souduFoto: isifa.com

Místo činu je zpět! Charlotte Lindholmová musí tentokrát vyřešit případ profesionálního fotbalisty, který je nalezen ubitý k smrti. Charlotte je tím značně otřesená, protože jen pár hodin před smrtí dával tento hráč Charlottinu synovi autogram a zářil štěstím...

Kdo všechno patří mezi slavné sportovce?

Zalil milenku do betonu

Pozornost vzbudil před čtyřmi lety případ brazilského fotbalisty Bruna Fernandese. Tehdy šestadvacetiletého sportovce totiž policie obvinila z vraždy milenky Elizy Samudio. Té měl Fernandes ještě za jejího života vyhrožovat a dopouštět se na ní násilí. Vše vyvrcholilo tím, že ji známý gólman měl nechat zabít, část těla nechat zalít do betonu a zbytek hodit rotvaljerům. Fotbalistovi zlomilo vaz, že si na něj milenka už během jejich vztahu stěžovala. Loni dostal dvaadvacet let natvrdo.

Jeden z největších procesů Ameriky

Velmi známým je i případ bývalého basketbalisty a herce O. J. Simpsona. Ten v první polovině 90. let stanul před soudem kvůli obvinění z vraždy své bývalé manželky Nicole Brown Simpson. Tu a jejího přítele Ronalda Lyle Goldmana našli brutálně zavražděné roku 1994 v domě Nicole. Podezření na O. J. Simpsona, kterému se v té době příliš nedařilo, padlo mimo jiné i proto, že koncem 80. let volala vyděšená Nicole na policii s tím, že ji manžel napadl.

Na konci ostře sledovaného procesu, byl Simpson zproštěn obvinění. Prokázalo se však, že v některých bodech sportovec lhal a musel tak pozůstalým vyplatit tučné odškodné. To ho přivedlo do ještě větších problémů a sklouzl na šikmou plochu. V roce 2007 se Simpson octl u soudu podruhé – obviněn z řady zločinů, zahrnující i ozbrojenou loupež a únos. Rozsudek? 33 let odnětí svobody, devět let bez nároku na podmínečné propuštění.

Atletka u gestapa

Violette Morris Foto: Agencé Rol/Wikimedia Commons

Violette Morris                                                                            Foto: Agencé Rol/Wikimedia Commons

 

A teď trochu do historie. Francouzka Violette Morris byla ve své době unikát. Sportovkyně, která se narodila roku 1893, měla na kontě stovky fotbalových zápasů, profesionálně hrála za pařížské kluby i národní tým a je nositelkou dvaceti titulů v oblasti atletiky. Chovala se jako muž, měla pořádnou páru a její velkou zálibou byl i motorismus.

V druhé polovině 20. let však byla „odejita“, započaté podnikání se jí nedařilo a stávala se čím dál naštvanější. Když se prostřednictvím další sportovkyně a toho času německé agentky ve 30. letech vydala do Německa, přivykla odlišnému zacházení než ve Francii a začala kopat za druhou stranu.

A po okupaci Francie se dala přímo do služeb gestapa. Byla silná, brutální, rafinovaná – prostě postrach. Poválečného soudu se nedožila. Nakonec si na ni totiž Anglie připravila speciální plán a Violette zahynula v dubnu 1944 ve svém autě spolu s dalšími kolaboranty. Její rozstřílené tělo skončilo v hromadném hrobě.

Kriminálku místo činu uvidíte na Prima love již tento pátek ve 20.15!

(-nov)

Článek

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně Foto:

Jak dobře znáte seriál Rizzoli & Isles? Udělejte si kvíz!

Rizzoli & Isles můžete sledovat každou středu ve 20.15 na Prima love. Pokud máte seriál rádi, tak si také rádi zjistíte, jak na tom se znalostmi o něm jste. Víte, jaké je...

Článek

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně I - Obrázek 12 Foto:

Rizzoli a Isles řeší vraždu a skandál ve škole. Znáte ty filmové?

Jane Rizzoli a Maura Isles řeší smrt učitele, který se zabil během noční autonehody. Zprvu nešťastná náhoda nabývá nepředvídatelných obrysů, když zjistí, že učitel údajně...

Článek

Sasha Alexander Foto:

Má slovanský původ a tchyni Sofii Loren – to je hvězda seriálu Rizzoli & Isles

Superchytrá, elegantní a sexy zároveň. To je Maura Isles v populárním krimiseriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně. Geniální patoložku, jež jde po boku své parťačky a...

Silvestr s Primou Love!
Také vás nebaví silvestrovské veselí za zvuků petard? Ty z nás, které chtějí strávit poslední den v roce 2012 v klidu domova, i tak můžou prožít večer plný zábavy, zvratů, lásky a luxusu! Prima Love vám ukáže silvestr, z kterého vás hlava bolet nebude. 
Keenu Reeves v listopadové romanci
O naší klasickou seriálovou nabídku vás nepřipravíme ani na silvestra. Ale večírek posledního dne v roce začne romancí s  rozervaným Keenu Reevesem. Listopadová romance (20:00 hod.) je tak trochu bláznivý příběh o dvou lidech, kteří se svým životním stylem nepřibližují ani omylem. Keenu Reeves v roli tvrdého kariéristy potká velice netradiční dívku Saru (Charlie Theron). Sara se bude snažit během jednoho měsíce ukázat svět v jeho lepší perspektivě. 
Svět celebrit 
Po Listopadové romanci se vrátíme do prostředí, které důvěrně známe. Životy českých celebrit podrobně rozebere Martina Gavriely v pořadu Top Star Love (22:05). Jak české celebrity slavily Vánoce? Jaké dárky chystaly pro své nejbližší? 
A sex (nejen) ve městě
Ve 22:40 se rozběhne další epizoda úspěšného seriálu Sex ve městě. Carrie se nikdy nebojí zeptat, a tak se dozví, že pan Božský se už nikdy nehodlá ženit. Ani s Carrie, autorkou novinářských sloupků o sexu. Ani její přítelkyně Charlotte to nemá lehké, přestože potká nejlepšího milence na světě. Pan Zajíček je sice návykový, ale také na baterky….
Od 23:15 až do silvestrovské půlnoci prožijeme v záři luxusu a celebrit společně s pořadem Top Star. Silvestr plný zábavy, vztahů, lásky a leckdy šťastných konců, ten prožijete s Primou Love.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Volejte věštce - nový Foto:
00:10 02:20
60%
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TVBáječný den Foto:
20.15
DNES V TVČasový kód Foto:
22.30
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVLetem světem Foto:
20.00

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016