Jared Leto a McGregor – herci, jimž role feťáků nakoply kariéru

Requiem za sen Foto: Requiem za senFoto: archiv

Zapeklitý případ spojený s překupníky drog řeší vyšetřovatelé v Místě činu. Obchod s drogami i tragédie lidí na nich závislých patří mezi témata, která lákají režiséry i scenáristy. Než zjistíte, oč jde v Místě činu, mrkněte dva slavné a pohledné herce, jejichž kariéru nakoply role narkomanů.

Místo Místo činu: Soukromá pomsta uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

Kultovní Trainspotting

Hvězdné války, Amelia, Miss Potter, Kašlu na lásku nebo Velká ryba – tak v těchto filmech byl už anglický herec Ewan McGregor za velkou hvězdu. Ovšem jeho počátky jsou svázány s tvorbou, tehdy ještě též ne tak známého režiséra Dannyho Boyla, který ho po spolupráci na gangsterce Mělký hrob obsadil do hlavní role asociálního a na drogách závislého mladíka Rentona z nižší společenské vrstvy. Ze snímku se stala kultovní záležitost, která do popředí krom McGregora dostala třeba i Jonnyho Lee Millera, jehož jste mohli na Prima love vidět v roli Sherlocka, či Kelly Macdonald.

Ewan McGregorEwan McGregor

Pro detailní záběry toho, jak si Ewan „píchá“ heroin, maskéři zhotovili speciální umělou pulzující ruku, sám herec však prý chvíli koketoval i s tím, že by – pro větší důvěryhodnost postavy – drogy vyzkoušel, což naštěstí zavrhl. Sám Trainspotting byl jedním z počinů, které spustily vlnu New British Cinema. Její snímky kriticky zobrazovaly sociální realitu, ale také nepostrádaly humor. Ostatně třeba Rentonova scéna na toaletě se stala vskutku velmi slavnou.

Čirá deprese a Requiem za sen

To lze říci o přelomovém snímku režiséra Darrena Aronofského Requiem za sen. Film o mladém páru narkomanů a ženě závislé na televizních soutěžích (a později i práškách na hubnutí) ve své době vzbudil značnou pozornost a stejně jako Trainspotting se zařadil ke kultovkám, byť Requiem za sen je o poznání mrazivější. A to i díky hereckým výkonů – ostatně výrazně povzbudil kariéru tehdy devětadvacetiletého Jareda Leta. Ten je za film Requiem uznávaný filmovými fanoušky dodnes. Stejně jako za svou poslední rolí transexuála v oscarovém snímku Klub poslední naděje získal za tuto roli Oscara.
Jared Leto na letošních Oscarech Foto: isifa.com

Jared Leto na letošních Oscarech. Foto: isifa.com

 

Postava fyzické i psychické trosky kontrastovala s jeho průzračně modrýma očima. Mimochodem, když se Leto připravoval na roli Harryho, zhubl asi 11 kilogramů a dokonce se spřátelil se skutečnými narkomany. A Aronofsky prý také požádal Jareda a též Marlona Wayanse (který ve snímku hraje jeho parťáka), aby si na 30 dnů odepřeli sex a cukr, ať poznají, jak těžké je překonat závislost.

Místo činu: Soukromá pomsta ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love.

 

Článek

Robert Pattinson a jeho filmová i skutečná láska Kristen Stewart, bohužel už jen bývalá, ale kdo ví... Foto: isifa.com

Místo činu vám připomene neslavné konce slavných lásek!

Následky rozchodu asi nejsou nikdy pozitivní, v Místě činu však budou obzvlášť trudné. Margit se rozešla s přítelem, právníkem Alfredem. Je naštvaná, a když ji obtěžuje ...

 

Článek

A co by mohla vyprávět další Allenova dcera? Foto: isifa.com

Místo činu řeší milostný trojúhelník: prožil ho Woody Allen, ale i Ingrid Bergman

Poměrně originální vraždu má ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love k rozřešení komisařka Inge Lidndström. Během případu rozkryje i tajný milostný trojúhelník. Tyto vztahy ...

Článek

Nevěsta na útěku: Julie Roberts

Nejen v kriminálce Místo činu se objevují extrémně podivné nevěsty!

Na pořádně podivné svatbě se dnes večer ocitnou komisařka Lűrsen a její kolega Stedefreund. Oslavu totiž přeruší vpád ozbrojených lupičů – z nichž se však brzy vyklubou ...
Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Nikdo není dokonalý
Nikdo není dokonalý Foto:
07:55 09:10
62%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016