Jane a Maura řeší vraždu preppera

Rizzoli a Isles - team Foto: Rizzoli a Isles - teamFoto: archiv Prima

Další případ pro Rizzoli a Isles! Někdo totiž zabil muže, který se hlásil k takzvaným prepperům a měl doma protiatomový kryt pro případ katastrofy. Navíc dámy zjistí, že dotyčný skupoval zásoby zlata… Byl za vraždou mamon? Než to odhalíte, omrkněte, co jsou preppeři zač.

Buď připraven

Neponechat nic náhodě a připravit se maximálně na to, aby člověk mohl přežít v případě katastrofy – to je cílem takzvaných prepperů, kteří žijí i v České republice. V jejich domácnostech jsou zásoby trvanlivých potravin i vody na dlouhé měsíce, někteří mají vybudované úkryty, kam se v případě nebezpečí schovají s rodinou. Běžné je i důkladné studium toho, jak se zabezpečit energeticky v případě, že s katastrofou přijde například rozsáhlý výpadek elektrického proudu a sítí, jimiž je svět provázán.

Záplavy i atomovka

Preppeři se totiž nepřipravují jen na možnost nukleární katastrofy, ale i „běžnějších“ přírodních katastrof, jakými jsou záplavy či zemětřesení. Velkým strašákem je i blackout – totální výpadek elektřiny. Ať už se jedná o jakoukoliv tragédii, preppeři mají jasno. Je třeba se pak umět nakrmit, schovat, zachránit, ale i přežít nastalé těžké časy.

Rizzoli a Isles - Rizzoli opustí kolega Foto: Rizzoli a Isles - Rizzoli opustí kolegaFoto: archiv Prima

Tedy zvládnout pracovat bez vymožeností, kterými jsme denně obklopeni – fungující profesioální zdravotní péče, rozvodu pitné vody, otevřených, nevyrabovaných supermarketů, ale i takové ledničky nebo přístřeší vůbec. Preppery rozhodně nelze šmahem považovat za úzkostlivé blázny očekávající zombie apokalypsu. Většina lidí totiž vedle své „záliby“ v prepperství žije normální život a obzory si rozšiřuje především na internetových fórech – třeba na Prepper.cz nebo Rozpad.cz. Zároveň se ale snaží o to, aby je jen tak něco nepřekvapilo.

Udržujete doma „železný stav zásob“ nebo to neřešíte?

Další díl seriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Jak se staví sen Foto:
11:25 12:15
89%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016