Jamieho Olivera napadají ochránci zvířat!

Jamie Oliver je kuchařem, který si získal celosvětovou pozornost a je velmi oblíbený, Foto: Jamie Oliver je kuchařem, který si získal celosvětovou pozornost a je velmi oblíbený,Foto: archiv

Není pochyb, že Jamie Oliver je jedním z nejznámějších kuchařů současnosti. Sympatický Brit si získal chuťové buňky i přízeň milionů fanoušků po celém světě, ochránci zvířat k němu mají však trochu vyhraněný vztah. Další díl pořadu Jamie vaří rychlovky už v úterý v 17.20 na Prima love.

Má to v genech

Láska k vaření a jídlu se u Oliverových zřejmě dědí. První kuchařské krůčky a praxi totiž Jamie získával v restauraci svých rodičů. Později navštěvoval Westminster Catering College a první job získal jako kuchař specializující se na pečivo a dezerty.

Vařil pro premiéra

Už v roce 1999, tedy ve 24 letech, měl Oliver tu čest připravovat oběd pro tehdejšího britského premiéra Tonyho Blaira. A to přímo na Downing Street 10, tedy v jeho v oficiálním sídle.

Jamie Oliver za 6 měsíců shodil kila navíc. Foto: Jamie Oliver za 6 měsíců shodil kila navíc.Foto: archiv

Kritika

Ani Jamie se však za svou kariéru nevyhnul několika kontroverzím. Řada ochránců zvířat ho kritizovala za to, že v televizi zabil jehně, nicméně například PETA ocenila, že kuchař ukázal zabíjení bez cenzury a mohl nasměrovat zatvrzelé masožravce k vegetariánství. Loni se také Oliverovo londýnské řeznictví nevyhnulo problémům s hygienou a Oliver a Ramsay byli též kritizováni za zpracovávání ohrožených druhů ryb, byť se zasazují o udržitelné využívání plodů moře.

Velká rodina

Jamieho osobní život? Nu, je zasloužilý tatík. S manželkou Juliette Norton, jíž si vzal v roce 2000 po sedmiletém vztahu, má 4 děti. Poppy se narodila v roce 2002, Daisy o rok později, Petal přišla na svět v roce 2009 a zatím posledním potomkem Oliverových je synek Buddy narozený v září 2010. Rodina žije v Claveringu v Essexu.

Jamie vaří rychlovky už v úterý v 17.20 na Prima love.

Článek

Jamie Oliver´s FoodTube  Foto:

Hvězdy Jamie Oliver’s FoodTube

Jsou talentovaní, dokážou inspirovat a hlavně milují jídlo. Jejich leaderem není nikdo jiný než sám Jamie Oliver. Seznamte se s největšími hvězdami kanálu Youtube: Jamie...

Článek

Jamie Oliver je kuchařem, který si získal celosvětovou pozornost a je velmi oblíbený, Foto:

Fešák Jamie Oliver má zase sexy tělo!

Anglický kuchař Jamie Oliver je známý svou kuchyní i tím, že si potrpí na zdravou kuchyni. Vždycky tomu ale tak nebylo.


Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TVVévodkyně Foto:
20.15
DNES V TVDobyvatelé rudé planety Foto:
22.30
DNES V TVExtant Foto:
20.15
DNES V TVMamut: Tajemství z ledu Foto:
20.00
DNES V TVKrálovství rostlin Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016