Jaké příběhy se Sherlockem měl rád jeho autor? Třeba ten, kde figurovaly Čechy

Sherlock Holmes Foto: Sherlock HolmesFoto: wikipedia.org

Než se vrhnete do dobrodružství s představiteli seriálu Jak prosté, osvěžte si i literární holmesovské příběhy. V roce 1927 oslovil The Strand Magazine Arthura Conana Doyla s prosbou, ať sestaví seznam příběhů s Sherlockem Holmesem, které má nejraději. Tady jsou.

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu ve 20.15 na Prima love.

Arthur Conan Doyle tedy sestavil svůj seznam literárních příběhů. Na prvním místě se umístil Strakatý pás. Příběh, který vyšel v roce 1892, pojednává o mladé dámě Helen Stonerové, která si najme Sherlocka a Watsona, aby zmařili plány někoho, kdo jí usiluje o život.

Spolek ryšavců

O rok dříve napsal Conan Doyle příběh o podivném obchodu majitele zástavárny se skupinou zrzavých mužů, kteří si říkají Spolek ryšavců. Případ patří k nejzábavnějším záhadám, do kterých se Holmes kdy pustil.

Tančící figurky

Tentokrát luští Watson a Holmes záhadnou šifru, která připomíná tančící figurky. Jenže muž, který si je najal, je o nějakou dobu později mrtvý...

Poslední případ

Tímto příběhem chtěl Arthur Conan Doyle původně v roce 1893 sérii o slavném detektivovi skončit. Sherlocka nechal zabít zloduchem Moriartym, neboť byl údajně slavným detektivem poněkud unavený. Ovšem o pár let později Doyle Sherlocka vzkřísil. Naštěstí!

 

Sherlock Holmes - Nová londýnská výstava Foto: Sherlock Holmes - Nová londýnská výstavaFoto: Museum of London

Skandál v Čechách

Setkání s Irene Adlerovou a Holmesova výprava do Čech. Důvod? Zamezit právě Adlerové v tom, aby ohrozila sňatek velkovévody a dědice českých zemí, který s ní měl románek. A ona si z něj ponechala nebezpečnou fotografii.

Prázdný dům

V povídce uvedené v roce 1903 se – 10 let po své údajné smrti – vrací Sherlock na scénu! Autora k tomuto činu prý donutil tlak fanoušků.

Pět pomerančových jadérek

Za Sherlockem tentokrát přichází muž, který dostává výhrůžky od tajného spolku stejně jako strýc a otec, kteří oba zemřeli. I žadatel o pomoc umírá a Sherlock se vydává po stopách vrahů.

Druhá skvrna

Na ministerstvu se ztratil důležitý tajný dokument, jehož zneužití může mít nedozírné následky pro evropskou politiku. Muž podezřívaný z krádeže, je ale nalezen mrtev. Co se stalo?

Ďáblovo kopyto

Nejpodivnější případ slavné dvojice vyšetřovatelů. A navíc během zdravotní dovolené. Watson a Holmes tentokrát musí vyřešit podivnou vraždu mladé ženy.

Škola v Priory

Z církevní školy se ztratí jediný syn vévody. Sherlock ho hledá a přijde na to, že chlapec se stal obětí únosu. Je tedy třeba jednat velmi opatrně.

Musgraveský rituál

Komorník Richard Brunton zmizí chvíli poté, co přistihl svého zaměstnavatele při čtení dokumentu popisující tajemný rodinný rituál. O něco později se ztratí i služebná a Bruntonova milenka Rachel Howellsová. A Brunton je nalezen mrtvý....

Reigatské panstvo

Původně jedou Watson a Holmes navštívit svého starého přítele na venkov, ovšem vzápětí na jednom sídle dojde k podivné krádeži a v dalším zastřelí kočího. Mají obě události souvislost?

A jaký je váš nejoblíbenější příběh od Arthura Conana Doyla?

Jak prosté ve středu od 20.15 na Prima love.

(-nov)

Článek

V Sherlock Holmes: Jak prosté hraje Irene herečka Natalie Dormer Foto:

Jak prosté: Madam Moriarty znovu na scéně! Poznejte ji blíž

Sherlock a Watsonová řeší únos holčičky z bohaté rodiny, které únosci zastřelili otce a za ni žádají vysoké výkupné. Záhy se ukáže, že stojí proti silné soupeřce. Sherlock...

Článek

Sherlock Holmes: Jak prosté Foto:

Pět důvodů proč milovat Jonnyho Lee Millera jako Sherlocka

Seriál Jak prosté postavil sherlockovské univerzum vzhůru nohama, ale i přesto (nebo právě proto) si získal miliony fanoušků po celém světě. Obří zásluhu na tom má i...

Článek

Robert Downey jako Sherlock Holmes Foto:

Jak Sherlock Holmes změnil svět? Dozvíte se večer na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

 

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Cizinka Foto:
04:15 05:35
35%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016