Jak prosté, milý Watsone! Sherlockův parťák 4x jinak

Dr. Watsonová Foto: Dr. WatsonováFoto: archiv Prima

Série Sherlock Holmes: Jak prosté přinesla velký zvrat – Watsonem se stala žena, a i přes původní rozpaky a protesty slaví Lucy Liu úspěch. Jací herci se však do Sherlockovy nepostradatelné podpory převtělili dříve? Tady jsou někteří "nej".

Nejparodičtější

Ben Kingsley řeší případy za Sherlocka Holmese

Role geniálního detektiva a jeho pomocníka před 25 lety prohodili tvůrci parodie Není Sherlock jako Holmes. Doktora Watsona si vystřihl Ben Kingsley a hlavní pointou snímku je právě to, že geniálním detektivem není Holmes, ale Watson – a to inkognito. Holmes v podání Michaela Caina je jen herecký ochotník a alkoholik, který se však se svým prvním případem musí doopravdy poprat poté, co Watson nečekaně zemře.

Nejhollywoodštější

Ačkoliv hollywoodskou hvězdu Juda Law v adaptacích Guye Ritchieho Sherlock Holmes a Sherlock Holmes: Hra stínů, tak trochu válcuje neméně slavný Robert „Holmes“ Downey Jr., v roli těžce zkoušeného Watsona mu to sekne. Inteligentní švihák vzdoruje nebezpečí, ale i Sherlockovým rozmarům, pokusům a náladám. A vybojovat si prostor pro osobní život a lásku taky pro něj taky jednoduché. Protože spolupráce s géniem je tak trochu jako manželství.

Dr. Watson jako hollywoodský krasavec Jude Law

Nejromantičtější

Vojenský lékař John Watson s posttraumatickou stresovou poruchou a nepříliš taktní Sherlock = populární pár fanouškovské literatury současnosti. Těžko říct, zda tvůrci tušili, co spustí. Ač i předtím v takzvaných slashových povídkách vystupovali Sherlock a Watson jako pár, po odvysílání první série BBC Sherlock se s podobnými úvahami – zvláště fanynek – roztrhl pytel. Seriálového Sherlocka partnerství s jakýmkoliv pohlavím příliš nezajímá, fanynky však s chutí rozvíjejí chemii, kterou vidí mezi oběma hrdiny. A tak na papíře, pardon spíš na internetu mají o zábavu i romantiku postaráno.

Nejpřelomovější

Holmesa hlídá Watson(ová) Foto: archiv Prima

 

Jak označit „Watsona“ Lucy Liu? Jednoznačně jako nejpřelomovější. Zároveň však pokračuje v tradici výrazných „watsonovských“ představitelů, zkušená doktorka totiž není žádné béčko. Byť to stejně jako její nepřímí „předchůdci“ nemá se svým geniálním a rebelantským parťákem jednoduché. Tentokrát doktorku čeká ještě úkol navíc – na návštěvu totiž přijede její matka.

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte každou středu ve 20.15 na Prima love

Šárka Novotná

Článek

Setkání s Irene bude pro Sherlocka bolestivé

Irene Adler – osudová žena Sherlocka. Které herečky ji ztvárnily?

Ačkoliv je Holmesovi (svým způsobem) blízká právě ženská verze Watsona, a fanoušci jen čekají, kdy se ti dva dají dohromady, je tu ještě jiná žena – brilantní Irene Adler...

Článek

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock Holmes: jak prosté, to je seriál, který Prima love vysílá každou středu ve 20.15. Fanoušci seriálu s originálním názvem měli nedávno šanci zeptat se jeho tvůrců ...

Článek

Sherlock a Watson Foto: archiv Prima

Co ještě nevíte o Sherlocku Holmesovi? Policie mu neplatí!

Sherlocka Holmese známe už dlouho z literatury, filmu – a teď i ze seriálů. Tenhle lehce vyšinutý génius má kromě pozitivních vlastností také tunu (a to nepřeháníme!) těch ...

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVMezi vlky Foto:
21.35
DNES V TV
20.15
DNES V TVDenní světlo Foto:
23.25
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016