Chytré ženy v seriálech. To je Kůstka, Scullyová nebo Watson(ová)

Kůstka Foto: KůstkaFoto: archiv Prima

Smart is the new sexy. Tak lze charakterizovat nejen boom mírně asociálních, ovšem o to inteligentnějších filmových či seriálových hrdinů od Sheldona po Sherlocka, ale i o něco dlouhodobější popularitu intelektuálek ve filmech i seriálech.

Protože k dopadení vrahů vám víc než podpatky a růž pomůže vzdělání a mozek. A pokud máte ještě talent k pronášení vtipně kousavých poznámek – tím lépe. Mrkněte na několik slavných chytrých hlav populárních seriálů.

 

Legendární Dana Scullyová

Akta X - Dana Scullyová

Hlavní ženská postava z kultovního seriálu Akta X se nesmazatelně zapsala do světa sci-fi, krimi i popkultury vůbec. Zvláštní agentka FBI, skeptická parťačka Foxe Muldera, má titul z přírodních věd i medicíny, chladný, logický úsudek a ve dvojici jednoznačně zastává pozici toho „racionálnějšího“ (nic proti Mulderovi). Je známé i to, že inspiraci při psaní postavy Scullyové měli tvůrci v další slavné chytré hrdince – Clarice Starlingové z Mlčení jehňátek. A perlička na závěr – studio chtělo Scullyovou jako plavovlasou sexbombu, ale autoři si prosadili, že Gillian Anderson se pro roli hodí víc. A dobře udělali. Akta X můžete vidět každé úterý na Prima COOL.

Dámy Rizzoliová a Islesová

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

Že na pitevně vše končí? Naopak, teprve začíná! Alespoň v seriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně určitě. A chytré holky jsou tu hned dvě. Maura Dorothea Islesová aneb „královna mrtvých“ je patoložka, která často spolupracuje s oddělením vražd, a Jane Rizzoliová, jež zde působí jako policistka. Isles je chodící encyklopedie a skvělá odbornice, Rizzoliová nadaná a bystrá vyšetřovatelka – dohromady tvoří prakticky neporazitelný tým. Nejen bostonští zločinci, třeste se. 

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně můžete každý čtvrtek shlédnout na Primě ve 22.30

Adlerová/Watsonová

Lucy Liu ukázala, že na takovou roli má Foto: archiv Prima

Lucy Liu ukázala, že na takovou roli má. Foto: archiv Prima

Kdo je společně s Moriartym největší výzvou pro geniálního Sherlocka Holmese? Neméně chytrá Irene Adlerová. Femme fatale mnoha podob, vždy však, nejen pro Sherlocka, neodolatelná. Proplouvá literaturou i filmovými a televizními zpracováními desítky let a ztvárnily ji mnohé herečky. Nejnověji pak – v americké adaptaci sherlockovských příběhů Sherlock Holmes: Jak prosté – Natalie Dormer. A právě tento seriál, který můžete premiérově vidět každou středu na Prima love, vyrukoval i s další brilantní ženskou (proti)hráčkou, lékařkou Joan Watson (ano, variantou doktora Watsona) v podání Lucy Liu.

Temperance Kůstka Brennanová

Kůstka

Kůstka 

Hned třemi doktoráty – z antropologie, forenzní antropologie a kineziologie se může pyšnit Temperance „Kůstka“ Brennanová, hlavní hrdinka seriálu Sběratelé kostí. Brennanová, proslulá svými kousavými průpovídkami, spolupracuje s agentem FBI Seeleyem Boothem a týmem různě profilovaných specialistů a specialistek. Předlohu má ve stejnojmenné postavě z knih spisovatelky, antropoložky a jedné ze scenáristek seriálu Kathy Reichs. Seriálová Temperance je však například oproti knižní hrdince výrazně mladší.

Sběratele kostí uvidíte každé úterý od 20.10 na Prima love!

Článek

Kůstka Foto: archiv Prima

Kdo stvořil knižní i filmovou „Kůstku“ ?

Sběratelé kostí pokračují! Už dnes ve 20.15 na Prima love uvidíte novou epizodu. Dříve než si pustíte další díl se svou oblíbenou dvojkou, přečtěte si pár zajímavostí o ...

Článek

Lucy Liu (Profilová fotografie) Foto: CC-BY-SA-3.0 - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Stala se Dr. Watsonovou a rozdělila Ameriku!

Sherlock Holmes je přece ten bílý chlapík, který společně se svým bílým kolegou dokáže vyřešit každý případ. Alespoň tomu tak bylo v knižním zpracování v 19. století a v ...

 

Článek

Mulder a Scullyová – hlavní hrdinové seriálu Akta X

Akta X jsou ve finále. Připomeňte si 10 zajímavostí!

První polovina posledního dvoudílu už v úterý ve 22.10 na Prima COOL. A o den později úplný konec zvonec!

Šárka Novotná

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Closer III (8)
Closer Foto:
16:25 17:20
37%
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016